Барбершоп – буквально означає "чоловіча цирюльня". Однак це не просто перукарня у звичному розумінні. Культура барбершопів сягає корінням в історію США.

Її пік припадає на 30 роки минулого сторіччя. Спочатку в таких закладах можна було не тільки підстригтися, але й купити їжу чи вино, послухати улюблену музику. У середині 50-х барбершопи стають чимось на зразок клубу за інтересами для джентльменів, де можна викурити сигару, випити в компанії однодумців і поспілкуватися про бізнес чи політику. Відтоді традиції залишаються непорушними.

У ті часи чоловіки знатного положення не дозволяли собі з'являтися на публіці з неохайною зачіскою і неакуратними бородою чи вусами. Останнє цінувалося навіть більше за будь-які маніпуляції з волоссям – невдалу зачіску завжди можна було сховати за модним капелюхом або казанком.

Пишні бороди й вуса джентльменів минулих епох викликають лише захоплення: досягнути витонченості та шарму вдавалося явно не за один візит у салон.

Так, поступово сформувалася професія барбера – фахівця, який як ніхто уміло додасть волоссю на голові та обличчі чоловіка модного, а то й унікального вигляду. Працюють у барбершопах теж виключно чоловіки – вони не лише знаються на модних зачісках і бородах, а й залюбки підтримають з клієнтом розмову на чоловічі теми.

Читайте також: На замітку чоловікам: чи корисна борода для здоров'я

В останні роки реанімована мода на барбершопи прийшла і в Україну. Чоловічі салони стають осередком стильних та сильних, впевнених у собі особистостей.

Аби стати барбером недостатньо знати напам'ять усі чоловічі стрижки. Зазвичай, барбер сам є своєрідною іконою стилю: брутальний чоловік, який не соромиться носити довгі чи екстравагантні зачіски, пишні бороди й вуса. Цей "лук" доповнює відповідний одяг, а тіло стиляг-барберів нерідко вкривають промовисті тату. Дивлячись на такого фахівця, клієнт відразу розуміє, що потрапив "за адресою" – у справжній чоловічий клуб, де з нього зроблять "свого".

Читайте також: Мережу підкорив дивний тренд: блискучі бороди та вуса

Основною спеціалізацією сучасних барбершопів є не стільки створення чоловічих стрижок, скільки догляд за волосяним покривом на обличчі. Підрізати волосся за бажання можна й у звичайній перукарні, а от гарною бородою природа нагородила далеко не кожного чоловіка. Тож доводиться періодично підстригати бороду й вуса або голитися, робити окантовку й надавати їм унікальної форми, витримуючи індивідуальний стиль.

Постійні клієнти барбершопів зізнаються, що відвідують їх знову і знову далеко не тільки через необхідність виглядати охайно і стильно. Кожен візит дарує їм адреналін: барбери майстерно володіють лезами і ножицями. Уся процедура у їхньому виконанні – атракція для чоловіків.

Класична гостра бритва – спадок минулої епохи, яким уміло орудує майстер, нанесення піни пензлем, накладання компресів – усе це просякнуте особливою атмосферою, в якій кожен чоловік повинен опинитися хоча б раз у житті.