Те, що "Залізна леді Ізраїлю", народилась у Києві – давно відомий факт. Натомість родинні зв’язки Барбри були мало досліджені, доки її біографи докопались в архівних записах аж до міста. Бережани Тернопільської області. Саме тут довгі роки проживала родина Стрейзандів.

У 19 років Ісаак Стрейзанд, дід майбутньої співачки, наважився шукати щастя за океаном і вирушив до Нью-Йорка. На митному контролі поруч зі Статуєю свободи зазначить: національність - галицька. Останнє місце проживання – Бережани. Грошей немає.

Освоївшись у новій країні, Ісаак одружиться з Анною Кестон, яка теж, кажуть, емігрувала з Галичини. З п’ятьох дітей батьки найбільше пишатимуться Емануїлом, який став професором, спеціалістом із психолінгвістики. Утім цю радість затьмарювала жахлива хвороба – епілепсія. Емануїл помре, коли донці виповниться трохи більше року.

Читайте також: Саша Самосонова – українська фешн-фотограф, яка підкорила США

Мама вийде заміж вдруге, от тільки вітчим швидко наповнить дім атмосферою страху і приниження. Барбара ховала синці на тілі, але не менше боліли й образливі слова. "Таким страшним морозива не купують".

Вона затаїть образу і пообіцяє собі – навіть з такою зовнішністю стане популярною. Барбра підкорить Голлівуд, не вставивши нових зубів, не змінивши форму носа. І так, саме це "гидке каченя", з якої насміхалися однолітки, крутитиме романи з Елвісом Преслі та Андре Агассі. І так, це вона отримає 2 Оскари, 4 Золотих Глобуси та 11 Греммі.

Але скільки б не було нагород, позбутися дитячих комплексів було не так просто. Видаючи платинові альбоми, Барбра Стрейзан ніяк не могла наважитися вийти на сцену. Одна справа працювати на знімальному майданчику чи в тісній звукостудії, а тут тисячі обличь спрямовані на тебе одну. Співачка наважиться на це тільки на 27 році своєї кар’єри. Такого ажіотажу ніхто не очікував. Квитки, які сягали й півтори тисячі доларів, розкупили за півгодини, а журнал "Тайм" – назвав концерт музичною подією століття.

Читайте також: Обійти Марадону: найтитулованіший футболіст світу з українським корінням – П'єтро Верховод

У двохтисячному Стрейзанд знову приголомшить. Після 4-річної паузи Барбра покличе своїх шанувальників на новорічний концерт у Лас-Вегасі. Цього разу квитки сягали 2,5 тисяч доларів. І попри це вільних сидінь у 12 тисячному залі не було. За той один вечір вона заробила майже 15 мільйонів доларів і побила рекорд концерту трьох оперних легенд – Карузо, Паваротті та Карерраса.