Таку думку висловив співавтор Конституції України Роман Безсмертний. Він вважає, що варто, зокрема, зайнятись питаннями, які пов'язані з правами людини.

До теми Фотовиставки, кіновернісаж та спортивні змагання: як у Києві святкуватимуть День Конституції

"Що стосується питань, пов'язаних з правами людини – їх треба вдосконалювати, адже там дуже багато "від совка", – запевнив Безсмертний.

Конституція приймалася в момент трансформації, там залишилось багато посттоталітарного, яке, на мою думку, є неприпустимим,
– додав він.

За його словами, також треба розглядати і пропонувати вдосконалення комплексу статей про місцеве самоврядування.

"Це розділ "Парламент", "Президент", "Місцеве самоврядування та виконавча влада". Їх треба по-новому вивчати і вносити корективи", – пояснив співавтор Конституції.

Не варто поспішати, – Безсмертний

Він наголосив на тому, що робота над Конституцією – дуже серйозна.

"Не можна поспішати. Треба пояснювати людям, чому це робиться і як. Якщо взяти українську Конституцію, то вступна частина – 1 і 2 розділ – це "святая святих", – зауважив Безсмертний.

Він вважає, що торкатися цих розділів можна тільки з чистою совістю, сумлінням і лише тим людям, які є глибоко віруючими.

"Часто в нас відбувається, що за Конституцію хапаються ті, хто не усвідомлює відповідальності. Це дуже небезпечна річ", – підсумував він.

Інтерв'ю з Романом Безсмертним: відео