Про це повідомляє UBR.

Зараз документ, який має запрацювати з 2020 року, перебуває ще в розробці. Але Європарламент вже озвучив ключові зміни, які планує запровадити для іноземців.

Читайте також: Європарламент схвалив нові правила перетину Шенгену

Основне нововведення, покликане убезпечити європейців, – це створення електронної системи ETIAS, яка в автоматичному режимі протягом 72 годин даватиме дозвіл (або відмову) у відвідуванні зони ЄС, ґрунтуючись на наданих туристами даних. Реєстрація в такій системі обійдеться в 10 євро.

Що зажадають від українських туристів і заробітчан при перетині європейського кордону, та кому відмовлять у в'їзді – розповів політолог Руслан Бортник.

"Швидше за все, на нас чекають дві зміни: в частині тих громадян, які вже на сьогодні користуються лібералізованим візовим режимом, тобто мають біометричні паспорти. Тепер, крім біометричного паспорта, необхідно буде зайти на спеціальний сайт ЄС, зареєструватися там, заповнити анкету, яка включає всі персональні дані, дані відвідування ЄС, дані про можливі правопорушення, про перебування у зонах конфлікту. Фактично ця анкета буде повноцінною анкетою, яку ми раніше подавали в посольство на візу", – розповів політолог.

"Крім того, необхідно буде заплатити 10 євро в якості оплати за послуги обробки цієї анкети, оплати за відвідування Європейського Союзу. Це два ключові нововведення, які на нас чекають у випадку, якщо ми вже маємо біометричний паспорт", – додав Бортник.