Як зазначається у документі, опублікованому на офіційному сайті Білого дому, США продовжують мати тверду прихильність підтримці України в її зусиллях щодо забезпечення безпеки, відновлення економічної стабільності, зміцнення верховенства права, просування в боротьбі з корупцією, а також реалізації демократичних і конституційних реформ.

З метою досягнення цих цілей віце-президент США Джо Байден оголосив під час візиту до Києва, що Штати виділять $20 млн на підтримку реформ у правоохоронних та судових сферах, у тому числі в прокуратурі, а також для боротьби з корупцією.

США спрямують додаткові $3 млн до Всесвітньої продовольчої програми ООН з метою проведення термінових заходів в Україні, придбання продовольчих пайків та допомоги переселенцям, а також іншим уразливим групам населення. Крім заявленої під час візиту підтримки американський уряд виділяє майже $320 млн у якості допомоги Україні нинішнього року — на додаток до $1 млрд суверенних кредитних гарантій США, виділених у травні 2014 року,
— зазначаєтья у повідомленні.

Зазначається також, що американський уряд працюватиме з Конгресом для визначення додаткових можливостей щодо розширення допомоги Україні. Так, адміністрація залучила у Конгресу ще $45 млн у рамках президентської ініціативи щодо підтримки Європи, щоб допомогти створити потенціал в Україні для забезпечення власного захисту та підвищення оперативної взаємодії зі США та західними силами.

Загалом, виділені американською стороною кошти мають адресне спрямування по конкретних секторах та напрямах. Серед них - економічна стабілізація та зростання; нарощування потенціалу та реформи у сфері безпеки; національна єдність, демократія, права людини та ЗМІ; антикорупційні ініціативи; енергетична безпека; гуманітарна допомога та негайне відновлення регіонів, постраждалих від конфлікту; диверсифікація та розвиток торгівлі.

Раніше віце-президент США Джозеф Байден обіцяє допомогу США і міжнародних партнерів, якщо Україна і надалі буде ефективно проводити реформи.