Загалом внаслідок збройної агресії Росії в Україні загинула 441 дитина. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Зверніть увагу Викрали та вбили у лісі: на Херсонщині росіяни закатували пастора та його сина

На Сумщині окупанти вбили підлітка

Як стало відомо, 30 листопада внаслідок обстрілу військами Росії міста Білопілля Сумської області загинув підліток.

Богдану Дордику було 15 років. Хлопчик із багатодітної родини. Навчався у 5-й школі в Білопіллі та був помічником для батьків. Хрещена мати хлопчика Марина розповіла, що під час обстрілу Богдан повертався на велосипеді додому.

Буквально за 5 метрів від будинку хлопця і наздогнав ворожий осколок. Неподалік дитини вибухнув один із російських снарядів. Богдан загинув на місці. Шансів вижити у нього не було.

Окупанти вбили Богдана Дордика: дивіться відео

Скільки дітей постраждало від обстрілів росіян

Станом на ранок 1 грудня понад 1 293 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної війни. За офіційною інформацією, 441 дитина загинула та понад 852 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їхнього встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше постраждало дітей:

  • у Донецькій області – 424,
  • Харківській – 266,
  • Київській – 117,
  • Миколаївській – 77,
  • Запорізькій – 76,
  • Херсонській – 70,
  • Чернігівській – 68,
  • Луганській – 64,
  • Дніпропетровській – 33.

До речі, через бомбардування та обстріли збройними силами Росії пошкоджено 2 719 закладів освіти. 332 з них зруйновано повністю.


Постраждалі діти на війні в Україні / фото Офіс генпрокурора

Росіяни тривалий час утримували в полоні 14-річного хлопця

Віталик Мухарський з села Киселівка розповів, що окупанти тримали його у "тюрмі для цивільних". За його словами, там було ще близько 12 – 13 затриманих людей. У підвалі було холодно, тим паче, що хлопця викрали у футболці, легкій кофтині й штанах.

Хлопця не піддавали тортурам та не били, однак його катували голодом і постійно тримали у підвальному темному приміщенні. Він чув, як катували інших людей і бачив наслідки побиттів.

Варте уваги – Внаслідок удару по пологовому на Запоріжжі загинуло немовля: дивіться відео