Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни ISW в актуальому огляді. Там посилаються на міністерство оборони Білорусі, яке анонсувало ці "нововведення" 28 червня.

Дивіться також Раптова перевірка військ у Білорусі: у ДПСУ розповіли про загрозу з Півночі

"Білоруські сили розгорнули на кордоні батальйон РСЗВ "Полонез" у відповідь на "складну ситуацію" біля кордону та в рамках раптової перевірки готовності", – заявляли в білоруському відомстві.

В ISW зазначили, що ця активність у Білорусі – це зусилля Росії збільшити свою військову присутність у Білорусі та подальшу її інтеграцію в сприятливі для Росії рамки та діяльність Групи Вагнера в Білорусі.

Причини розгортання ППО в Білорусі

Білоруський державний прикордонний комітет заявив, що 26 червня білоруські сили збили нібито безпілотник загальноросійського проукраїнського Російського добровольчого корпусу (РДК) поблизу українсько-білоруського кордону в Гомельській області.

Російські та білоруські чиновники й підприємства обговорили двосторонню економічну співпрацю на Форумі регіонів Білорусі та Росії в Білорусі 28 червня.

Аналітики пишуть, що диктатор Путін на форумі заявив, що Росія та Білорусь намагаються впроваджувати нові технології в економічну діяльність.