Над проєктом працюють депутати нижньої палати парламенту Білорусі. Як повідомило видання TUT.by, білоруська влада пропонує посилити покарання також за участь у несанкціонованому масовому заході, на якому і використовують національну символіку.

Цікаво Жесть дня: фотографію гравця збірної України використали для поширення фейків у Білорусі

Наразі до проєкту фахівці вносять зміни і доопрацьовують. Його повинні розглянути у другому читанні. У державних ЗМІ, посилаючись на депутатів, повідомляли, що це трапиться на осінній сесії: наприкінці жовтня – на початку листопада.

Попередньо відомо, що нововведення після ухвалення набудуть чинності 1 січня 2021 року. Водночас член постійної комісії із законодавства Ірина Луканська запевнила, що точну дату розгляду проєкту в другому читанні ще не призначили. Вона припустила, що, найімовірніше, це станеться ближче до Нового року.

Що відомо про заборону використання прапорів

У законопроєкті прописано, що використовувати прапори або вимпели, які не зареєстровані в установленому порядку, а також плакати, емблеми та символи заборонено у тому разі, якщо це загрожує громадському порядку, правам та інтересам білорусів.

Виготовлення або розповсюдження таких прапорів, вимпелів, плакатів, емблем або символів теж заборонено,
– зазначено у проєкті.

Як каратимуть

Білоруська влада пропонує призначити такі покарання:

  • штраф від 5 до 20 базових величин;
  • на індивідуального підприємця – від 10 до 40 базових величин;
  • на юридичну особу – від 20 до 60 базових величин.

У законопроєкті наголосили, що виготовляти та поширювати національну символіку в галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, бібліотечної справи, фізичної культури і спорту, кінематографічної діяльності, музейної та видавничої справи, освітньої та наукової діяльності – не заборонено.