Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Понад півмільйона договорів ОСЦПВ ("автоцивілки") укладено в електронній формі

   ОСЦПВ

   Українські автовласники роблять вибір на користь сучасних технологій в страхуванні: з лютого 2018 року, коли в Україні запрацювала система "електронний поліс", в електронній формі укладено понад півмільйона договорів ОСЦПВ ("автоцивілки")*.

   У травні 2019 року такі договори склали 12% від усієї кількості договорів ОСЦПВ, і кожного місяця кількість електронних полісів зростає приблизно на третину.

   Причини популярності інновації очевидні: електронний поліс дає можливість автовласникові вибрати надійну страхову компанію, сидячи вдома в улюбленому кріслі або за робочим столом в офісі; укласти договір швидко, без необхідності витрачати час на візит до офісу страховика. Крім того, укладення договору ОСЦПВ в електронній формі виключає ризик стати жертвою шахраїв, що підроблюють бланки полісів.

   Позитивну роль в популяризації електронного полісу серед українських водіїв зіграло внесення необхідних змін до Правил дорожнього руху: в кінці березня цього року Кабінет Міністрів України закріпив в ПДР право водія мати дійсний поліс ОСЦПВ в електронній формі і пред'являти його співробітникам Національної поліції з екрану будь-якого гаджета (телефон, планшет та ін.). Тобто зараз можна або пред'явити візуальну форму поліса на смартфоні, планшеті або будь-якому іншому гаджеті, або показати роздруковану версію поліса.

   Зручність укладення договору ОСЦПВ і своєчасне, в передбачений законодавством термін отримання страхової виплати дві основні вимоги, які українські водії пред'являють до "автоцивілки". Як зазначає генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України (об'єднання страховиків, що працюють на ринку ОСЦПВ) Володимир Шевченко, зараз основне завдання підвищити рівень страхового захисту та сервісу для автовласників і постраждалих в ДТП, а діджиталізація галузі служить одним з інструментів досягнення цієї мети .

   Володимир Шевченко звернув увагу, що за січень-травень 2019 року всі страховики ОСЦПВ виплатили понад 1 млрд грн страхових відшкодувань, що на 13% більше, ніж за той же період 2018 року. Постраждалим в ДТП вироблено 57,3 тис. страхових виплат (+ 9% до показників минулого року). За цей же період Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) зробило виплат з гарантійних фондів на суму понад 80 млн грн. В тому числі, тим, які постраждали в ДТП з вини незастрахованих було виплачено понад 48 млн грн; постраждалим в ДТП, де винуватцями стали водії пільгових категорій понад 12 млн грн. Також постійно скорочується середній термін врегулювання страхових подій по ОСЦПВ.

   "Для поліпшення страхового захисту українців потрібен комплексний підхід до розвитку ринку ОСЦПВ. Це і модернізація законодавства, особливо в частині виплат за компанії, які припинили свою діяльність, але ще не визнані банкрутами; і бездоганне виконання кожним страховиком ОСЦПВ зобов'язань перед постраждалими в ДТП, і впровадження діджитальних проектів, які роблять зручніше життя сучасної людини. Тільки так галузь зможе утримати і зміцнити довіру клієнтів".

   * Станом на 1 липня 2019 року кількість електронних полісів ОСЦПВ вже впритул наблизилося до позначки в 600 000 шт.

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук