На прес-конференції 24 грудня Благодійний фонд Ростислава Мельника представив програму своєї роботи на 2015 рік, а також прозвітував про вже реалізовані у 2014 році справи. Голова фонду Ростислав Мельник та виконавчий директор Дар’я Цаберяба запросили всю країну приєднатися до гасла "Турбота й розвиток", адже тільки разом можна здобути перемогу та пережити важкі часи.

"Коли відбулись події на Євромайдані, вся країна об'єдналась, і кожний вносив свій вклад у спільну справу", - Ростислав Мельник

Ростислав Мельник народився на Львівщині і, як всі справжні львів’яни, дуже любить свій край та Україну. Саме тому, будучи підприємцем, він багато років прикладав зусилля для розвитку рідного регіону та допомоги землякам. Коли відбулись події на Євромайдані, вся країна об'єдналась, і кожний вносив свій вклад у спільну справу. Тоді й було прийнято рішення систематизувати діяльність та розробити чіткий план посильної допомоги. Так на Львівщині з'явився Благодійний фонд Ростислава Мельника.

"Я переконаний, що кожний, хто не воює в АТО, мусить допомагати усім, чим може. Я хочу достойно віддячити героям, які ризикують своїм життям, щоб захистити нашу Батьківщину", - зазначає Ростислав Мельник.

За словами Голови, Благодійний фонд працює по трьом основним напрямкам: допомога учасникам бойових дій в зоні АТО та їх сім'ям, допомога родинам загиблих героїв Небесної Сотні та розвиток Львівської області. По кожному напрямку розроблені проекти, але всі вони разом неодмінно відповідають головній місії Благодійного фонду – "Турбота і розвиток!".

"Кожний, хто не воює в АТО, мусить допомагати усім, чим може".

Наприклад, для допомоги учасникам бойових дій в зоні АТО Ростислав Мельник створив умови для проходження реабілітації та відпочинку. Поранені солдати, деякі із сім’ями, лікувалися та відновлювали сили у санаторії "Вернигора", що у Трускавці. В планах Голови Благодійного фонду продовжити реабілітацію бійців, що повернулися із зони проведення антитерористичної операції, в санаторії "Вернигора" і в 2015 році.

Але, щоб досягти перемоги, цього недостатньо, вважають у Благодійному фонді. Тому Ростислав Мельник разом із ректором Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-майором міліції Валерієм Середою, який є і координатором батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Львів", започаткували ініціативу по об’єднанню сил усіх відділень Львівщини, що беруть участь в АТО. Першим кроком такої співпраці стало підписання меморандуму про забезпечення житлом учасників антитерористичної операції. До слова, в рамках цієї угоди Благодійний фонд Ростислава Мельника планує виділити 9 квартир для солдатів та їх родин.

"На Львівщині об’єдналися для допомоги та перемоги".

Виконавчий директор фонду Дар’я Цаберяба додає: "Із Валерієм В’ячеславовичем Середою – координатором батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів», ми тісно співпрацюємо по багатьом напрямкам. В наших планах є спільна робота по наданню юридичної, психологічної, соціальної та організаційної допомоги всім учасникам бойових дій в АТО та їхнім родинам. Також будемо продовжувати роботу із забезпечення батальйону "Львів" необхідною технікою та ресурсами".

Для цього, наприклад, нещодавно було закуплено у Польщі та спеціально переобладнано для військових потреб три джипи - Nissan Patrol, Nissan Navara і Mitsubisi. Машини пройшли повне технічне обслуговування, зовнішнє і внутрішнє бронювання, та найближчим часом будуть передані на Схід України у зону бойових дій.

"Наша мета – домогтися надання особливого статусу

для родин героїв Небесної Сотні".

Ще одним пріоритетним напрямком діяльності фонду є допомога родинам загиблих героїв Небесної Сотні. Ростислав Мельник розповів: "Цього року ми також подарували сертифікати на квартири у нових житлових комплексах чотирьом родинам загиблих героїв Небесної Сотні. Ми розуміємо, ніщо вже не поверне цим родинам їх втрачених близьких людей, але такий подарунок стане істотною допомогою сім'ям і родичам загиблих.

Зараз ми збираємо інформацію про потреби родин загиблих героїв Небесної Сотні і плануємо цілий комплекс робіт в цьому напрямку. Але наша головна мета – домогтися надання особливого статусу для родин героїв Небесної Сотні".

"Львівщина – перлина України та світу".

Благодійний фонд Ростислава Мельника планує також цілий комплекс заходів для розробки та реалізації програми розвитку Львівської області. За словами Голови фонду, акцент буде зроблено на розвитку туристичної та інвестиційної привабливості регіону. Адже Львівщина – це єдина в Україні рекреаційна зона, і має великі перспективи для розвитку і популяризації не тільки в нашій країні, але й у світі.

Наостанок Ростислав Мельник відзначив, що для досягнення цілей фонду, для розвитку України в цілому та Львівщини зокрема, потрібно об’єднуватись та працювати разом. Адже зараз Україна переживає непрості часи, і в 2015 році нам доведеться впоратись з економічними проблемами, війною та її наслідками, провести докорінні реформи. Але випробування єднають людей та роблять їх сильнішими, змушуючи допомагати один одному та впевнено йти вперед. Саме тому "Турбота й розвиток!" мають стати українським національним гаслом у 2015 році.