Після перемоги фірма найняла свого ж "конкурента" для виконання робіт, повідомляє Вihus.info.

Тендер стосується експедиторських послуг для імпортованого вугілля з Південно-Африканської Республіки. Вугілля необхідно було вивантажити з корабля, допомогти з перевіркою якості, зважити, засипати у залізничні вагони, оформити документи й відправити вугілля "Центренерго".

Дивіться також: "Бомж" чи мільйонер: які статки приховав нардеп Руслан Сольвар

Навесні цього року "Центренерго" провело тендер, на якому перемогло ТОВ "Екскомсервіс". З фірмою 12 травня уклали три угоди на загальну суму 281 мільйон гривень. Розрахунки мали проводити відповідно до фактично наданого обсягу послуг.

Компанія "Екскомсервіс" з 2011 року належить Богдану Штонді, котрий раніше працював у ТОВ "Укрзернотранс-К" (оптова торгівля/транспортні послуги). Мажоритарним співзасновником цієї фірми був земляк Штонди – нардеп Руслан Сольвар. У 2004 році Сольвар вийшов зі складу засновників, однак лишався комерційним директором фірми.

Єдиним конкурентом "Екскомсервісу" на цьому тендері було ТОВ "Ордон Вест", яке на тендері представляв комерційний директор фірми – Падалка. Він також відомий як директор фірми ТОВ "БЛОК БАГ СІСТЕМ", прописаної по вул. Кудрі, 12. У "родинному офісі" нардепа Сольвара. Саме в тому будинку матір нардепа володіє кількома квартирами-офісами.

За інформацією ПАТ "Центренерго", за час дії угоди вугілля завезли один раз: у серпні в порт "Южний" зайшов корабель із 71 800 тонн південно-африканського вугілля. За транспортно-експедиційне обслуговування цього вантажу "Центренерго" заплатив фірмі "Екскомсервіс" 13,015 мільйони гривень.

Читайте також: ГПУ розщедрилася на велику квартиру для матері-прокурора гламурної екс-депутатки

Разом з тим, за інформацією програми, частину грошей "Екскомсервіс" перерахував своєму ж конкуренту на тендері. "Ордон Весту" віддали 625 тисяч гривень – за приймання, перевалку й сушіння вугілля, а "Блок Баг Сістем" заплатили 288 тисяч гривень – за перевантаження і допомогу з перевіркою якості.

У жовтні 2016 "Екскомсервіс" виграв у "Центренерго" ще один аналогічний тендер на 268 мільйонів гривень. Єдиним допущеним конкурентом на цьому тендері стало ПП "Фактор Груп-С". Раніше ця фірма називалася ПП "Блок Баг Сістем Плюс", а її першим директором був Микола Несвіцький.

Поки що за цим договором "Центренерго" коштів "Екскомсервісу" не перераховувало – як і з першим договором, розрахунок буде вестися по факту надання послуг. Термін дії договору – до кінця квітня 2017 р.

Нагадаємо, в електронній декларації нардеп Сольвар не вказав жодного об'єкту нерухомості у власності. Водночас на 82-річну матір Сольвара, яка все життя працювала вчителькою, записані 2 квартири, 2 будинки та 4 офіси, розміщені у квартирах.