У вівторок, 6 лютого, столиця України зустріла високого представника Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки. Цей візит стане черговим кроком у зміцненні відносин між ЄС та Україною, повідомляє міжнародна преса.

Дивіться також Війни пам’яті: чому скандальна заява та логіка Дуди небезпечні для самої Польщі

Боррель і його радник – у Києві

Під час свого перебування в Києві Боррель планує підтвердити довгострокову військову підтримку України з боку міжнародної спільноти. Візит відбувається на тлі посилення зусиль ЄС щодо надання допомоги Україні у її боротьбі проти російської агресії.

Повернувся до Києва, це четвертий візит з початку повномасштабного вторгнення Росії. Тут, щоб обговорити з нашими українськими друзями непохитну підтримку України з боку ЄС,
написав згодом політик у соцмережі Х, раніше відомій як твітер.

До Києва разом з Борреллем прибув його спеціальний радник Закі Лайді. Він підтвердив свою присутність у столиці України, опублікувавши відповідну фотографію у соціальних мережах.

Спеціальний радник Борреля прибув до Києва
Спеціальний радник Борреля прибув до Києва / twitter.com / ZakiLaidi

Перед приїздом до Києва Боррель відвідав Польщу, де обговорив "всі форми підтримки" України, зокрема, військову, фінансову, відновлювальну допомогу, а також заходи проти Росії. Серед порушених питань – і використання заморожених активів агресора.

У контексті військової підтримки, Боррель висловив думку: припинення постачання Європейським Союзом озброєння іншим країнам може стати ефективним способом збільшення постачання боєприпасів до України.

Хто ще в Україні

Народний депутат Олексій Гончаренко 6 лютого опублікував спільне фото з мером Риги Вілнісом Кірсісом та його заступницею Ліндою Озолою. Він констатував, що посадовці прибули до Києва.

Вілніс Кірсіс та його заступниця прибули до столиці України
Вілніс Кірсіс та його заступниця прибули до столиці України / Фото Гончаренка