24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про шлях дортмундської Боруссії до фіналу Ліги чемпіонів-2024. Команду Едіна Терзича можна назвати головною сенсацією турніру.

До теми Від асистента Клоппа до фіналу Ліги чемпіонів: тернистий шлях Едіна Терзича в Боруссії

"Джмелі" входили у новий сезон на фоні великого розчарування від минулої кампанії. У Бундеслізі 2022-2023 Боруссія мала всі шанси здобути довгоочікуване золото.

Втрачене чемпіонство

За тур до фінішу дортмундці випереджали Баварію на два бали. Команді Едіна Терзича треба було вдома переграти аутсайдера Майнц, щоб вперше за 11 років підняти "Срібну салатницю" над головою.

Проте Боруссія примудрилась зіграти за "карнавальниками" внічию (2:2). Баварія ж у паралельній грі вирвала перемогу над Кельном (2:1), наздогнала дортмундців та стала чемпіоном завдяки кращій різниці голів.

Втім підопічні Терзича ввосьме поспіль кваліфікувались до Ліги чемпіонів, але приводів для оптимізму в єврокубку було небагато. Жереб підкинув Боруссії справжню "групу смерті" – ПСЖ, Мілан та Ньюкасл.

"Американські гірки" в групі

Експерти вважали дортмундців аутсайдерами квартету наряду з Міланом. І старт групової стадії лише підтвердив ці очікування, Боруссія без шансів поступилась на виїзді ПСЖ (0:2) та розписала невиразну нічию вдома з італійцями (0:0).

Проте суттєвий імпульс команді дали спарені матчі із Ньюкаслом. "Сороки" грали на рівних з Боруссією, проте досвід зіграв на руку німцям, які взяли в цих дуелях всі шість очок (1:0 на виїзді та 2:0 вдома).

Домашня перемога над Ньюкаслом:

Вирішальною ж стала перемога в Мілані з рахунком 3:1. Дортмунд сповна скористався слабкими сторонами суперника та добив його по перерві. Цей успіх дозволив "джмелям" достроково забронювати за собою місце у плей-оф.

Як дортмундці здолали Мілан:

В останньому турі німцям треба було не програти ПСЖ, щоб забезпечити собі перше місце. Це команди і зробили, обмінявшись голами у другому таймі. Парижан цей результат теж влаштував, адже вивів у 1/8 фіналу з другого місця.

• Боруссія – ПСВ 2:0

В 1/8 фіналу дортмундцям дістався, здавалось би, нескладний опонент у вигляді ПСВ. Втім команда Петера Боша йшла божевільною ходою в чемпіонаті Нідерландів, не програвши до лютого жодного матчу.

В Лізі чемпіонів Ейндховен залишив за спиною Ланс та Севілью, а єдиної поразки зазнав на полі Арсеналу. Як і у випадку з Ньюкаслом, Боруссія зробила ставку на власний досвід та відмінну реалізацію. В Нідерландах була зафіксована нічия.

Варто знати Вболіваємо проти Боруссії: що треба Шахтарю для потрапляння в основну стадію Ліги чемпіонів

У Дортмунді ж матч зі старту пішов за сценарієм господарів. Вже на 3 хвилині Санчо відкрив рахунок. Надалі Боруссія вміло нейтралізовувала атаки ПСВ, а у компенсований час добила гостей голом від Ройса.

Відеоогляд матчу Боруссія – ПСВ:

1/4 фіналу. Камбек проти "матрацників"

• Атлетіко – Боруссія 2:1
  • Боруссія – Атлетіко 4:2

Жереб продовжив посміхатися "джмелям" і у наступній стадії плей-оф. Атлетіко об'єктивно був найбільш приємним суперником для Боруссії, хоча представник Бундесліги і вважався аутсайдером. Гра в Мадриді лише підтвердила, що цього разу перемогти на класі не вдасться (1:2).

У гравців "матрацників" він банально вищий. Втім на допомогу команді Терзича прийшли домашні стіни та ударний матч від Забітцера. Дортмунд забив Атлетіко аж чотири голи, а австрійський хавбек записав на свій рахунок два асисти та вирішальний гол.

Яскравий камбек у грі проти Атлетіко:

1/2 фіналу. Ідеальний перформанс "джмелів"

• Боруссія – ПСЖ 1:0
  • ПСЖ – Боруссія 0:1

У півфіналі доля знову звела Боруссію із ПСЖ, з яким команда билась в групі. Особисті матчі були не на користь дортмундців, проте цього разу команда змогла нав'язати підопічним Луїса Енріке свою гру.

Вдома "джмелі" забили у першому таймі зусиллями Фюллькруга, а після перерви вистояли проти штурму парижан. Господарів не раз рятував каркас воріт та кіпер Кобель.

Як дортмундці здолали ПСЖ вдома:

На виїзді ж ПСЖ був не таким небезпечним, але все одно Боруссії довелось чимало попрацювати, щоб відбитися від Мбаппе та компанії. Ну а гол Хуммельса після кутового відправив французів у нокдаун, з якого вони вже не піднялися.