СБУ допитали російського окупанта, якого українські військові взяли в полон. Він є уродженцем Луганська, якого мобілізували на війну з лав "народної міліції "лнр". Розмову із загарбником опублікували 20 червня.

Зверніть увагу Суд заборонив діяльність ОПЗЖ: усе майно передадуть державі

Місяць не могли взяти вулицю в Рубіжному

Окупант згадує Рубіжне. Там у боях за одну вулицю полягло 70% від його роти. Цікаво, що взяти район росіяни не могли майже місяць. Хоч на східній ділянці фронту ворог має чисельну перевагу щонайменше у 20 разів.

Вулицю леніна (зараз Володимирська – 24 канал) ми проходили у загальній сумі тижня 3, може 4. Просувалися з такими боями та втратами, що "за цей час були великі руйнування, великі втрати… від роти 70 відсотків",
– розповідає загарбник.

Після чисельних втрат роти з Рубіжного перегрупувати не відправили. Підрозділи перекинули в гарячу точку – Сєвєродонецьк. Втрати росіяни поповнювали мобілізованими новобранцями.

Українські військові зустріли окупантів шквальним вогнем у промзоні. Це спонукало загарбників здатися, щоб зберегти свої життя.

Наразі уродженець Луганська та інші полонені з незаконних збройних формувань надають свідчення слідчим СБУ.

Розповідь полоненого загарбника з Луганська: дивіться відео

Російський окупант ховався від ЗСУ на Харківщині майже місяць

СБУ опублікувала цікаву розмову з російським окупантом Денисом Любимцевим 14 червня. Загарбник потрапив у полон і розповів, що майже місяць переховувався від ЗСУ на Харківщині. Відомо, що до війни росіянин проживав у місті Дно.

За словами загарбника, командування обіцяло, що вони їдуть в Україну всього на 4 дні. Але солдати одразу потрапили під обстріл у лісосмузі поряд із кордоном. 3 дні окупанти ховалися в лісі, ще до 7 днів — на одному із заводів.

Потім їм наказали рухатися до Малої Рогані. Там вони базувалися приблизно 19 днів, теж ховалися. А вже 23 березня ЗСУ оточили ворожі підрозділи й частина росіян здалася в полон.

Зверніть увагу – оперативна інформація від ЗСУ про ситуацію на фронті: відео