"Бояришнік" або звичайна настоянка глоду допомагає при стресі і захворюваннях серця. Але тепер у Росії її хочуть прирівняти до алкоголю.

Частка легального алкоголю починала рости, але став з'являтися сурогат – це лікарські препарати, такі, як настоянка глоду, бальзами, спирт, а їх теж споживають, – розповів заступник міністра фінансів Росії Ілья Трунін.

І усе це не просто так. Спиртові настоянки серед росіян дуже популярні, бо це, як говорив Жириновський, на 96% чистий спирт і трохи трав для запаху. Тож кожен російський любитель розслабитися, коли йому не вистачає грошей на горілку, шукає порятунку у аптеці.

Нещодавно у багатьох російських містах з'явилися апарати, які продавали відомий "бояришнік" за невелику ціну. "Алкомати" одразу стали популярними, але їх швиденько прибрали.

Читайте також: Яким чином Сталін перетворився на французького гала

Адже вони нібито шкодять здоров'ю громадян. Насправді причина в іншому – об'єми виготовлення настоянки вже побивають усі рекорди і скоро "бояришнік" буде конкурувати з легальним алкоголем.

А оскільки алкогольний ринок у Росії контролює влада, то і тут вирішили докласти руку. Тим більше що Владімір Путін дав чітке завдання – збільшити доходи у бюджеті.

І не виключено, що ці "алкомати" з наступного року знову з'являться на вулицях російських міст. Тільки ціна на настоянки зросте. І як тоді виживатиме звичайний російський поціновувач етилового спирту – невідомо.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться за посиланням.