Втім масла у вогонь підливають і деякі учасники ринку.

“В світі дуже різко скакнула вартість бензину, в нас дещо повільніше, тому що уряд приймав рішення, приймав заходи, але я вважаю, для деяких гравців ринку цього було недостатньо, і тут вже треба займатися АМКУ чим ми сьогодні і займаємося”, - каже міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

Експерти ж запевняють - бензин дорожчає через спекуляції навколо нафтових цін. Адже у арабському світі точиться війна і це підігріває енергоринок. А український уряд, зі свого боку, намагається штучно стримувати внутрішні ціні. Кажуть - останнє збільшення вартості пального ще не межа.

“Перерахунок цін з гурту в роздріб свідчить про те, що зараз роздрібні ціни занижені ще не 30-40 копійок. Я думаю, вдасться уникнути різких стрибків, проте ціна в 10 гривень - це вже в найближчі тижні”, - каже експерт ринку нафтопродуктів Геннадій Рябцев.

Нагадаємо, в Україні на початку весни стрімко подорожчало пальне. Згідно з даними аналітиків ринку лише з 4 по 9 березня вартість бензинів на вітчизняних АЗС зросла в середньому на 17 копійок за літр. Преміум сегмент перевалив за позначку у 10 гривень за літр.

Вартість бензину в світі також б'є рекорди - у Сполучених штатах, наприклад, вона перевалила за позначку у 4 долари за галон, у Великобританії - бензин вдвічі дорожчий. Причиною тому аналітики називають зростання вартості сировини на чверть з початку року - так барель нафти на європейських біржах коштує 119 доларів.