Але до цього буквально кілька слів, тобто цифр, про найгарячішу тему минулого тижня – вживані авто з Європи.

Щоб розмитнити вживану іномарку, нам треба заплатити 40% її вартості. Щоб ввезти обладнання для виробництва шоколаду, Порошенку треб заплатити - 0%. Тих самих 0% Порошенку треба заплатити, щоб ввести какао-боби та какао-порошок. 40% мита для нас (з нашими статками) і 0% мита для Порошенка (з його статками). Десь так виглядає соціальна справедливість по-новому.

Читайте також: Нагороджені Порошенком, або як СБУшники видовбували з горіха комашню

Тепер про президента, суд і неправду. В українській політиці стільки відвертої і нахабної брехні, що з часом просто перестаєш її помічати. Проти особисто мене і досі шокує, коли неправду говорить президент України.

В щорічному зверненні до Верховної Ради він заявив: "Влітку завершився безпрецедентний конкурс із формування нового Верховного Суд у 80% випадків Вища кваліфікаційна комісія суддів погодилася з Громадською радою доброчесності. Кандидати, до яких Рада мала претензії, не потрапили до фінального списку. 90% переможців конкурсу раніше не працювали у Верховному Суді". Ці ключові твердження президента про судову реформу – відверта неправда. І доведу вам це навіть не я, а курс арифметики для середньої школи.

З 133 негативних висновків Громадської ради доброчесності кваліфкомісія погодилась лише з п'ятдесяти одним, решту подолала. 51 від 133 – це 38%. Не 80%, як заявив президент, а 38, тобто вдвічі менше. В результаті серед фіналістів конкурсу – чверть недоброчесних кандидатів. Вслухайтеся. Чверть складу Верховного суду України (найвищої судової інстанції) становитимуть недоброчесні судді.

Тепер про твердження Порошенко нібито "90% не працювали раніше в Верховному Суді". Це відверта маніпуляція. До судової реформи в Україні існував Верховний суд і три вищі спеціалізовані суди, які сукупно і були найвищою інстанцією. Так от половина переможців конкурсу - це судді звідти. Половина, а не 10%, як на всю країну зманіпулював Порошенко. Загалом же 80% переможців конкурсу у Верховний суд України старі судді. Ті самі судді, рівень довіри до яких майже зрівнявся з довірою до російських ЗМІ.

Як ви думаєте, скільки наших податків платитимуть цим новим-старим суддям? Вже в наступному році вони будуть отримувати від 110000 то 320000 тисяч гривень на місяць, що за сьогоднішнім курсом становить від 4,5 до 12,5 тисяч доларів на місяць. Пам'ятаєте на початку ми говорили про вартість розмитнення вживаних авто, так от такий суддя щомісяця матиме можливість придбати собі вживане європейське авто, або за кілька місяців і цілком нову іномарку.

Читайте також: Прокурорські зарплати: підвищення за лояльність та кошмарення бізнесу

Конкретно для цих, в більшості своїй старих суддів, Європу в Україні президент вже збудував. З чим ми їх щиро вітаємо. Сподіваюся, що виключно їх голоси Порошенко отримає на найближчих виборах. Ну ще, може, прокурори за нього проголосують. В них теж зі статками все більше ніж добре. Президент свідомо маніпулює обурливими результатами конкурсу до Верховного Суду. Згідно з законом саме він призначає суддів Верховного суду України за результати вже очевидно проваленого конкурсу.

Багато хороших людей роблять все можливе, щоб президенту не вдалося обманути суспільство вигаданим оновленням Верховного Суду. Ми добиваємося, щоб під тиском суспільства Порошенко не призначив кандидатів, які неспроможні пояснити свої неадекватні статки, займалися політичними переслідуваннями, покривали суддів Майдану чи зухвало порушували права людини.

І, або Порошенко послухай суспільство, або наступний президент матиме інше прізвище. Другий варіант гірший лише тим, що ми знову втратимо час. Щоправда, з нормальним президентом його можна буде швидко надолужити.