Антиквари з Туманного Альбіону вперше самі приїхали до російської еліти, зробивши ставку на її зацікавленість у мистецьких шедеврах. Британці, в основному привезли меблі. Одним з найбільш унікальних експонатів була шафка ХІХ століття.

"Цю шафку зробив німецький майстер Фрідріх Хаусбург, який прибув до Англії у 1840 році. Хаусбург працював над шафкою 17 років, мабуть, на дозвіллі і виключно для власного задоволення. Роботу оцінено у 650 тисяч фунтів", - каже директор галереї Butchoff Адам Кей.

"З початку 1990-х років у Росії люди заробили величезні статки. Зараз вони хочуть купувати красиві речі, аби умеблювати свої помешкання. Ми вже надивилися на росіян, які скуповують усе цінне у Лондоні", - каже директор арт-ринку Робін Даті.

За оцінками фахівців, чимала кількість антикварних виробів у Москві є підробками, оскільки ввізне мито на антикваріат є дуже високим. Однак тепер, сподіваються організатори, завдяки прямій співпраці російських покупців і британських постачальників купити вишукану частинку минулого стане простіше.