Вчора в Києві представили доповідь "Наслідки зміни клімату. Україна", підготовлену національною метеорологічною службою Великобританії в рамках співпраці під егідою ООН. Документ містить прогнози кліматичних змін і їх впливу на різні галузі господарства України до кінця ХХI сторіччя, зроблені на аналізі поточної екологічної ситуації в країні.

Згідно даних дослідження, в цьому столітті в Україні середня температура повітря підвищиться на 5-8 градусів, що призведе до скорочення морозного і сніжного періоду в середньому на 50 днів. Кліматичні зміни призведуть до опадів у вигляді злив в холодну пору року і збільшення засух влітку.

У глобальному потеплінні британські метеорологи бачать загрозу життєдіяльності людей і прогнозують зростання захворювань серцево-судинної системи і дихальних шляхів, а також смертей літніх людей від теплових ударів.

Передбачається, що потепління матиме серйозний вплив на виробництво електроенергії, оскільки зменшиться попит на опалювання в зимовий період, але будуть рости потреби в охолоджуванні влітку.

"Від подібних досліджень і звітів не немає ніякого толку, - заявив пан Борейко.– Учені всього світу не мають єдиної думки щодо глобального потепління. Нашому уряду слід вирішувати тактичні задачі: вирубка лісів, забруднення повітря і поліпшення якості води", — каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Британці допускають скорочення площі лісів в Україні і збільшення кількості лісових пожеж. Чи не єдиною сферою життя, на якому глобальне потепління може позначитися позитивно, виявився туризм. "У міру того як інші території, наприклад середземноморське побережжя, стануть менш привабливими для туристів через ризик повеней у зв`язку із змінами клімату, турпоток до України буде рости", — відзначають експерти.