Він також наголосив, що Брюссель, у свою чергу, не здає свої позиції щодо підписання документа.

"Ні, ми не повністю здаємо свої позиції, ми, насправді, не поінформовані українською стороною, що підписання у Вільнюсі не відбудуться. Нам відомо про рішення уряду, прийнятого в середу, і нам відомо про прерогативи президента завершити і підписати Угоду про асоціацію.

Чи буде це зараз під час Вільнюського саміту? Ще є кілька днів. Тому ми не відмовляємося щодо підписання і не відмовляємося від того, щоб Україна виконала необхідні критерії для підписання у Вільнюсі", - сказав Фюле в Брюсселі в інтерв'ю журналістам.

Він зазначив, що українці "досягли великого прогресу" щодо виконання 11 критеріїв.

"Залишається три питання. Вчора вони (народні депутати) проголосували в другому читанні за законопроект про парламентські вибори, ми очікуємо, що також в другому читанні буде проголосований і прийнятий законопроект про прокуратуру, і ще обидва президента - Кокс і Кваснєвський в Україні. Ми чекаємо їх доповіді щодо вирішення проблеми виборчого правосуддя. І наступне - все в руках держав-членів. Дискусія триває", - констатував Фюле.

Як відомо, Кабінет міністрів України розпорядився призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Це обурило багатьох українців, які вийшли на Майдан Незалежності у Києві та центральні площі міст України. Незважаючи на зливу та холод, на Майдані незалежності зібралися тисячі людей. Вже виступили лідери опозиції - Яценюк, Кличко та Тягнибок.