За словами голови спілки Володимира Яворівського - це протест проти свавілля, мовляв, правоохоронні органи тиснуть на творчу інтелігенцію.

“Сьогодні абсолютно очевидно простежується тактика - це просто забрати у нас майно. Це звичайно ласий шматок - це Будинок творчості в Криму, в Ялті 9-поверховий будинок на горі, без пляжу, але колишній там був всесоюзний будинок творчості. На сьогоднішній день вони вже заарештовані. Через те, це стало сьогодні вже абсолютно нестерпно, можуть взагалі забрати і цей будинок на який вже давно є певні претензії”, - каже Голова Національної спілки письменників Володимир Яворівський.

Гучну акцію закриття будівлі на Банковій у владі називають не інакше, як піаром. Крім того, звинувачують письменників в розбазарюванні майна та нечесній наживі.

“Спілка письменників перетворилася на такий зйом ренти з таких бездоганних об’єктів, які залишилися в управлінні спілки. Це ж не тільки в Києві, це і в Трускавці і в Криму Це і історичні будівлі, які треба утримувати, вони всі роздані в оренду. Всі кажуть, що оренда яка “береться на карман”, і яка робиться офіційно - це різні речі”, - каже народний депутат Інна Богословська.

“Якщо хтось, хто розбазарює землю цієї Спілки письменників і його переслідують за це, я вважаю, це цілком нормально. За розбазарювання добра потрібно переслідувати. Кожен охочий може поїхати в Крим та подивитися де Будинок творчості письменників, і які там будинки побудували в тому парку де стояли котеджі для письменників, тепер все це огороджено огорожами і будуються капітальні п’ятиповерхові будинки”, - каже міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.

Будинок письменників можуть забрати через комунальні борги. Адже фінансується спілка з бюджету лише частково, решту - дійсно доводиться заробляти, передавши частину майна в оренду. У Спілці пояснюють: комунальні тарифи ростуть непомірно і зводити кінці з кінцями без цього неможливо.

“За останній місяць наприклад за тепло - 25 тисяч гривень, хоча буквально ще два роки назад було 5 тисяч гривень. Ну не могло, ми ж нічого, нового опалення тут не ставили”, - каже секретар Національної спілки письменників Анатолій Крим.

Господарі впевнені: комунальний тиск та податкові перевірки організовані з однією метою: відібрати старовинний будинок, що по сусідству з Адміністрацією Президента. Мовляв, на ці приміщення зазіхали ще з часів Кучми.