Краща номінація, однозначно, за сценарій, за режисуру, за гру акторів, ну і головне – за реалістичність. Цей кіношедевр, як на мене, затьмарив стрічку про хабарі Мосійчука, зрежисовану пару років тому паном Шокіним. Та, на відміну від шокінської кінопрем’єри, яка мала сумний фінал, на свіжий кіношедевр у суспільства великі надії.

Та якщо серйозно, то від перегляду годинного докфільму про зустрічі та переговори Катерини із Розенблатом відчуття змішані. Дивитись гидко.

Читайте також: Чому літаки для українців ще довго будуть розкішшю, а не засобом пересування

До речі, нашій команді ЦРУ предмет розмови бурштинового депутата із агентом Катериною добре знайомий. За версією НАБУ Розенблат погодився за грубі гроші внести до Ради законопроект про великі пільги для легальних виробників бурштину на Житомирщині. А ще – організувати легальну фірму із видобутку сонячного каміння "під ключ". Усі турботи – документацію, реєстрацію підприємства, оренду земель, дозволи від "Держгеонадра" – депутат взявся організувати за 150-200 тисяч доларів. А за додаткову плату – знищити конкурентів. От на цьому моменті зупинюсь детальніше.

У березні цього року ЦРУ робив велике розслідування якраз про сумнівні дозволи та фіктивні фірми, що оформили легальний видобуток бурштину на Житомирщині. Тоді Борислав Розенблат дуже переконливо заявляв, що бореться із бурштиновими корупціонерами аж пара з вух іде.

Я звертаюсь до Генеральної прокуратури, до практично всіх правоохоронних органів, щоб розслідувати цю справу про незаконну видачу ліцензій на видобуток бурштину,
– заявив в інтерв’ю, датованим березнем 2017-го року, нашому агенту Розенблат.

І в цей самий час на зустрічах із агентом Катериною Розенблат пропонує за доларовий кеш залучити усі можливі органи, аби усунути бурштинових конкурентів.

Співпадіння? Не думаю. У тому розслідуванні ми детально дослідили фірми, які отримали бурштином дозволи від "Держгеонадра". Це "Райт Солюшн", "Амбер" та "Надра Галичини". Усі вони тісно пов’язані і навіть мають одну адресу реєстрації. Розслідування наших агентів викрило, що дозволи усім трьом фірмам видавалися із суттєвими порушеннями. Умови отримання документів не були виконані. От як, наприклад, наявність цілісного майнового комплексу. За зареєстрованою адресою в Овручі наш агент знайшов хіба хлібзавод. От вам і комплекс на видобуток бурштину.

І саме про усунення з ринку цих трьох фірм Розенблат на відео НАБУ мовить Катерині. Розповідає про "рішалово на усіх рівнях" – облраді, судах, "Держгеонадра". І, як доказ, наводить перше судове рішення про позбавлення бурштинового дозволу для "Райт Солюшн". По решті обіцяє вирішення питання у найкоротші терміни. Будуть гроші – конкуренти усуватимуться ще швидше.

Читайте також: Справи депутатські: скільки нардепів були притягнуті до відповідальності

Кіно та й годі! В усіх сенсах. Якщо усе викладене НАБУ відео – оригінал, а Розенблат там виглядає ну дуже переконливо, то це цинізм вищої міри. Виторговувати хабара за те, аби прикрити відверто незаконний бізнес. Слова тут зайві.

До речі, саме в тому розслідуванні фігурував і виконуючий обов'язки керівника "Держгеонадра" Микола Бояркін. Він, як вуж, уникав будь-яких коментарів на слизьку бурштинову тему. А нас цікавило, як "Держгеонадра" повидавали сумнівним фірмам сумнівні дозволи на видобуток бурштину. І, до речі, того самого Бояркіна Розенблат неодноразово згадує у діалозі із Катериною.

І тут у розпал викривального скандалу пан Боркін займає позицію "я не я, і хата не моя", розміщуючи красномовний пост у "Фейсбуці". Мовляв, хто такий Розенблат, не знаю, я тут ні до чого, розбирайтеся без мене.

Розбиратися далі будуть і детективи НАБУ, і антикорупційні прокурори, справа навіть може дійти до суду. А от чим завершиться – питання відкрите.

Читайте також: Приватні береги: хто став власником елітних ділянок узбережжя

Знаєте, що мене найбільше засмутило у цьому кіно? Зверніть увагу – після того, як Катерина передала гроші охоронцю Розенблата Богуславу і той вийшов із вбиральні у напрямку свого шефа, його приймають детективи. Тобто затримали охоронця. Звісно, взяти Розенблата права не мали. На той час він мав недоторканність. Але ж момент передачі грошей саме Розенблату не зафіксований. А ось це – може бути проколом операції.

І в мене відчуття дежавю. Пам’ятаєте схожу справу про півмільйонний хабар члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського? Тоді так само гроші передавалися через помічників, яких і було затримано. А Гречківський вийшов сухим із води і навіть лишився на посаді. Адже довести факт отримання хабара слідчим та прокурорам досі на вдалося. Ті руки нічого не брали.

Тож слідкуймо за новим антикорупційним блокбастером та запасаймося попкорном.

Читайте також: Соратники Януковича продовжують вести антиукраїнську політику