"Ми повинні обмінюватися досвідом у сфері функціонування демократії, прав людини, верховенства права. В ЄС ми ще працюємо над їх поліпшенням, так як це — нескінченний процес. Це — найвища мета, над якою ми повинні працювати", — заявив він у вівторок, 3 травня, у Брюсселі на установчому засіданні Euronest.

Пункт, позначений Бузеком, закріплений і в затвердженому установчому документі, який після голосування підписали безпосередньо сам Єжи Бузек і глави національних делегацій. Від України документ підписав народний депутат від НУ-НС Борис Тарасюк. Іншим пунктом роботи президент Європарламенту позначив сприяння подальшій інтеграції в економічній сфері.

"Це те, чого очікують наші громадяни", — підкреслив він.

За його словами, переговори, які в даний час проходять між ЄС та країнами Східного партнерства, відзначають низку важливих питань у двосторонніх відносинах. Серед таких питань він назвав Угоду про асоціацію, візовий режим.

"Буде хорошою ідеєю, якщо ми будемо підштовхувати ці переговори вперед", — сказав президент ЄП.

Бузек висловився за співпрацю Euronest з такими організаціями, як ОБСЄ, Рада Європи.

"Ми хочемо бути відкритими й співпрацювати з Росією та Туреччиною, так як у них багато спільних кордонів не тільки з країнами ЄС, але і з країнами Східного партнерства", — додав він.

Усі зазначені президентом Європарламенту пункти цілей співпраці також закріплені в установчому документі асамблеї.