Android в автомобілях

Головною новиною стало об'єднання General Motors, Audi, Honda та Hyundai з компаніями Google та NVIDIA у відкритий автомобільний альянс.

Головна мета цього об'єднання - інтеграція платформи Android в інформаційно-розважальні системи автомобілів. Операційка дозволить водію користуватися навігацією, додатками та онлайн-сервісами з рідного мультимедійного комплексу без потреби підключати до нього смартфон.

Крім цього, такий хід дозволить автокомпаніям запропонувати нові функції у своїх моделях, а у виробників мікросхем та програмного забезпечення з'явиться ще один ринок.

Згідно зі стратегією, перші автомобілі з Android на борті мають вийти вже цього року. Очікують, що з часом до альянсу долучаться й інші компанії. Першою, ймовірно, стане Samsung.

Розумний годинник Mercedes

Mercedes-Benz теж взяв участь у виставці CES 2014. Німецький автовиробник представив низку цікавих ґаджетів, серед яких спільна розробка з компанією Pebble Technology — смарт-годинник для водіїв.

Девайс уміє підключатися до бортової електроніки автомобіля, отримувати інформацію про його місцезнаходження, кількість пального в баку, стан центрального замка тощо.

Також розумний годинник у реальному часі оповістить водія про затори, аварії та інші нештатні ситуації. Інформацію девайс отримує з Інтернету через спеціальний мобільний додаток.

Безпілотне комерційне авто

Французька компанія Induct на виставці CES 2014 представила перший у світі безпілотний комерційний автомобіль.

Унікальний транспортний засіб під назвою Navia призначений для перевезення до 8 осіб по закритих територіях заводів, готелів, аеропортів, студентських містечок тощо. Максимальна швидкість становить лише 20 км/год.

Робо-шаттл уміє самостійно зупинятися перед людьми та перешкодами, оминати їх. Крім того, безпілотник здатний вчитися, зокрема розраховувати оптимальний шлях у межах одного маршруту та оновлювати карту перешкод.

Варто зазначити, що Navia - це електромобіль. Заряджається він за допомогою системи бездротової передачі. При цьому машина здатна після робочого дня самостійно під'їхати до підзарядної станції.

Продажі Induct Navia розпочнуться вже цьогоріч у США та Європі. Орієнтовна ціна - $250 тис.