Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Чехії щодо вироку екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку.

"Ми вважаємо, що судовий процес і чотирирічне позбавлення волі Луценка є ще одним свідченням виборчого і політично мотивованого правосуддя в Україні і продовженням політичної помсти проти колишніх представників влади", – йдеться у повідомленні.

У чеському МЗС наголошують, що як і процес проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, так і процес проти Луценка був далекий від дотримання європейських стандартів верховенства закону і прав людини.

Чехія вважає, що всі політичні сили в Україні повинні діяти без політично мотивованого кримінального переслідування і мати можливість взяти участь у виборах до Верховної Ради в жовтні.

Чехія заявляє, що підтримує європейську інтеграцію України, однак Україна для досягнення мети повинна бути демократичною країною, що поважає верховенство закону.

Нагадаємо, 27 лютого Юрія Луценка засудили до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Серед міжнародної спільноти своє негативне ставлення до цього факту висловили: президент ПАРЄ, правозахисні організації країн ОБСЄ, представники Європарламенту, Європейської комісії, США, Великобританії, Польщі та Швеції.