За зміну конституції проголосували 54 із 74 сенаторів, потрібно було не менше, ніж 45 голосів. Наразі розділ прав та свобод міститиме положення про те, що "право захищати своє життя або життя іншої людини, навіть за допомогою зброї, гарантується на умовах, встановлених законом".

До теми Ще одна країна Євросоюзу легалізовує зброю з метою самозахисту: цікаві факти

"Пропозиція має не лише символічний характер, але також може слугувати страхуванням на майбутнє", – сказав Мартін Червічек від імені ініціаторів поправки.

Він вказав на тенденцію деяких країн Євросоюзу забороняти носіння предметів, які можуть бути використані як зброя і додав, що роззброєння населення не забезпечить більшої безпеки – злочинці продовжуватимуть незаконно отримувати зброю.

Коли зміни в конституції почнуть діяти

Водночас президент Чехії не може накласти вето на конституційну поправку. Залежно від терміну підпису, вона почне діяти не раніше 1 серпня – не пізніше 1 вересня.

Відповідна правка базується на петиції, яку підписали 102 тисячі осіб, серед яких – конституційні чиновники.

Читайте також Адвокатам хочуть дозволити носити травматичну зброю

Петиція щодо зброї в Чехії: коротко

  • Мисливці та інші власники зброї петицією відреагували на зусилля Єврокомісії щодо обмеження права власності на зброю, законну зокрема.
  • На думку прихильників поправки до конституції, надмірне регулювання законно утримуваної зброї може призвести до збільшення кількості незаконних випадків володіння зброєю.