Мультиплікаційний герой "Привид Каспер"? Летючий килим? Уболівальники висували різноманітні версії щодо зовнішнього вигляду нового маскота майбутнього чемпіонату світу-2022 з футболу.

Цікаво прочитати Звання чемпіона світу йому так і не підкорилось: історія легендарного Ференца Пушкаша

І справді, господарям чемпіонатів світу не позичати фантазії під час створення талісмана турніру. Хоча маскот, який прикрашатиме усе довкола у Катарі, матиме один із найприємніших зовнішніх виглядів.

24 канал спільно з партнером HLIBNY DAR розповідає детальніше про загадкового маскота чемпіонату світу-2022 у Катарі.


Проєкт HLIBNY DAR "За перемогу Задонать!" / Фото HLIBNY DAR

1 квітня перед жеребкуванням групового раунду Мундіалю у Досі відбулась презентація не лише офіційного м'яча, гімну, а й талісмана турніру, який отримав ім'я La'eeb (Лаїб). З арабської мови означає "надталановитий гравець".

Зовні Лаїб схожий на летючий килим, голову якого прикрашає гутра (чоловіча хустка, яка входить у традиційний костюм жителів Катару).

Також на краях намальовані футбольні м'ячі та напис: "Катар 2022". На фото Лаїб грає у футбол.


Маскот чемпіонату світу-2022 / Фото FIFA

Представники Мундіалю у Катарі зауважили, що цей талісман сповнений енергії і готовий принести радість футболу кожному. Хоча у футбольному колі не в захваті від проведення ЧС-2022 саме у Катарі.

Як йдеться у повідомленні ФІФА, цей маскот ЧС-2022 походить із всесвіту талісманів, який неможливо описати – кожен інтерпретує його, як забажає.

При створенні такого талісмана дотримувались однієї головної мети – привернути аудиторію будь-якого віку до Мундіалю.

Офіційний тизер презентації маскота ЧС-2022: дивіться відео

"La'eeb походить з паралельного світу, де живуть талісмани турніру. Це світ, де ідеї та креативність формують основу персонажів, які живуть у свідомості кожного. La'eeb буде всюди – вітати світ, надихати молодих уболівальників і підбадьорювати під час турніру, який проходитиме з 20 листопада по 18 грудня", – розповів Алі Аль Мавлаві.

Тепер цей маскот прикрашає не лише гаджети, а й різноманітні сувеніри, які із собою додому привезуть гості чемпіонату світу-2022.

Цікаво, що у цього маскота вже є офіційна сторінка в інстаграмі, на яку підписались вже понад 43,5 тисячі фанатів.

Якщо брати до уваги Мундіалі після 2000-го року, то Катар дуже яскраво та з інтригою презентував свого талісмана.

  • Чемпіонат світу-2002, який відбувся у Кореї та Японії, мав потрійного маскота. Організатори вигадали чудернацьких монстрів трьох різних кольорів – золотого (Атмо), синього (Каза) та фіолетового (Ніка).
  • Німецький Мундіаль-2006 асоціювався з левом Голео.
  • У 2010-му році ЧС прийняв ПАР, де офіційним талісманом турніру був леопард Закумі.
  • Через чотири роки (2014) броненосець Фулеко прикрашав усе на чемпіонаті світу у Бразилії.
  • На попередньому ЧС-2018, який приймала ворожа Росія, маскотом був вовк Забивака.

Побачимо, чи принесе талісман Лаїб фарт збірній Катару. Матч країни-господарки відкриє чемпіонат світу-2022. Першим суперником Катару буде Еквадор. Початок зустрічі 20 листопада о 18:00 за київським часом.