Представники Європейського футбольного союзу брали у гравців зразки крові і сечі на всіх процедурах допінг-контролю до і протягом турніру. Всі 16 збірних перевіряли перед ЄВРО-2012 на зборах, а також після кожного матчу.

Тести проводилися досвідченими офіцерами УЄФА з допінг-контролю (DCOs), які мають вчений ступінь в медицині. Фахівці з Німеччини, Франції, Словаччини та Македонії.

Аналізи проб проводилися в акредитованій лабораторії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) при Інституті спорту в Варшаві за поглибленої аналітичною методикою, розробленою експертами з провідних антидопінгових лабораторій Європи. Перевірки включали пошук таких препаратів, як еритропоетин і гормон росту.

УЄФА знову проявив принципове прагнення бути в авангарді боротьби з допінгом в елітному футболі, реалізувавши велику програму допінг-контролю серед усіх команд і футболістів, які виступали на ЄВРО. Перевірки до і в ході фінальної стадії разом з новітніми лабораторними аналізами не залишали футболістам можливості домогтися успіху нечесним шляхом. Ми знову можемо пишатися антидопінгової програмою, — сказав голова медичного комітету УЄФА Мішель Д'Хооге.