Причина - пісок та сіль, якими посипали вулиці Києва взимку. У "Київводоканалі" кажуть, що цьогоріч на столичні дороги висипали майже півтора мільйони тонн солі та піску, частина піде у грунт, а потім в каналізаційні стоки та Дніпро.

“Ситуація з поверхневими водами досить складна, забруднення - це істотна ситуація в цей період, забруднення води підвищене, підвищений вміст марганцю, підвищена кольоровість та окислюваність води. Саме в цей період викликає необхідність використання підприємством підвищених доз реагентів для очистки води та стоків”, - каже заступник генерального директора АК "Київводоканал" Віталій Найдюк.

Для кращої очистки питної води "Київводоканалу" треба ще 20 тонн спеціальної речовини, а це понад 4 млн. грн. зі столичного бюджету.

Крім того, Віталій Найдюк зазначив - попри те, що цього року снігу випало менше, клопоту буде так само. Адже коли менше опадів - більше промерзають грунти. А це, у свою чергу, призводить до збільшення кількості проривів труб, а відтак відчутнішим може бути і забруднення води.