Відео Олександра Аронеця з you tube·

Понад сотня місцевих мешканців та свободівцями спільно з народними депутатами-націоналістами Андрієм Мохником, Русланом Марцінківим, Ігорем Швайкою, Ігорем Мірошниченком та Андрієм Міщенком проводять акцію протесту проти відновлення пам’ятника Леніну, який зруйнували, повідомляє прес-служба "Свободи".

Активісти обступили постамент, на якому раніше стояв пам’ятник. На місці акції протесту також перебувають комуністи, які з погрозами й залякуваннями намагалися відтіснити націоналістів від постаменту.

"На сторону сповідників кривавого большевицького режиму стали працівники міліції та спецпідрозділу "Беркут". Міліціянти почали штовхати противників пам’ятника Леніну. Відтак, під час сутичок, спровокованих комуністами, міліціянти та "беркутівці" били учасників акції протесту, зокрема народних депутатів-свободівців. Правоохоронці оточили активістів та тримають їх у кільці", - йдеться у повідомленні "Свободи".

Як зазначили свободівці, правоохоронці били та штовхали, зокрема, нардепів Мохника, Мірошниченка та Швайку.

Разом з тим, керівник сектору зв'язків з громадськістю сумського обласного Управління внутрішніх справ Ельвіра Біганова, що під час сутички в Охтирці міліція діяла в межах закону, пише Укрінформ.

"Завдання правоохоронців полягало в охороні громадського порядку та недопущенні силового варіанту розвитку подій між представниками двох політичних сил. Коли комуністи та свободівці почали штовхатися, міліція розсікла конфліктуючі сторони і утворила між ними живий коридор. Жодних протиправних дій вона при цьому не чинила", - зазначила вона.

За її словами, охорону громадського порядку в Охтирці забезпечують близько 100 правоохоронців.

Нагадаємо, сутичка між свободівцями і комуністами розпочалась близько 9.20 біля постаменту пам'ятнику Леніну.

Нагадаємо, у місті Охтирка Сумської області місцеві активісти ВО "Свобода" разом з народним депутатом від цієї партії Ігорем Мірошниченком демонтували пам’ятник Леніну.

Особам, які зруйнували пам'ятник Леніну в місті Охтирка, загрожує до 4 років позбавлення волі.