Наразі Закарпатська ОВА намагається забезпечити питною водою людей, які стоять у чергах на кордонах зі словацької сторони. Про це повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

Увага Львівська митниця тимчасово дозволила ввозити авто на усіх пунктах пропуску

Марія вже п'яту добу перебуває у черзі на кордоні. Вона скаржиться на неймовірну спеку – у день температура в автівці сягає до 40 градусів. Їжі також обмаль.

"Я занадто виснажена, немає сил. Повне розчарування, тому що черга рухається занадто повільно. Сьогодні до нас приїхала Закарпатська адміністрація, вони нам надали воду", – розповіла вона.

І додала, що машини везуть для рідних, які потрапили у складну життєву ситуацію й через війну залишились без майна.

Чому такі черги

Голова ОВА раніше повідомляв, що головним чинником затримки процесу оформлення на словацькій стороні залишається відсутність належним чином оформлених документів.

Через те, що декларації подали на польську митницю, а перетин відбувається на словацькій, митникам доводиться витрачати додатковий час на переоформлення.

"Це безпосередньо впливає на швидкість просування черги", – зазначив він.

Людей забезпечують водою

Водночас місцева влада постійно перебуває на зв'язку з людьми у чергах, щоб за можливості розв'язати усі їхні проблеми.

Немає нічого важливішого, ніж наші люди, тому усі ресурси направлені зараз на допомогу їм та розв'язання поточних операційних питань,
– сказав Микита.

Також влада пообіцяла за добу на 35% скоротити 10-кілометрову чергу на словацькому кордоні.

Пільгове розмитнення перестає діяти з 1 липня

  • Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт, який передбачає повернення мита та ПДВ на імпортні товари та розмитнення автомобілів.
  • В уряді заявляли, що в умовах воєнного стану, коли всі доходи мають бути консолідовані для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, що не є товарами першої необхідності і водночас є бюджетоформуючими, має бути переоцінено та переглянуто.
  • Тож з 1 липня пільгове розмитнення авто із ЄС перестає діяти.

Дивіться більше про повернення податку за розмитнене авто: відео