Чи не найпершим привітання з нагоди 26 дня народження Україні прийшло з Білого дому. Дональд Трамп надіслав його ще напередодні – 23 серпня. Американський лідер пообіцяв допомогти нашій державі відновити територіальну цілісність та суверенітет і завжди підтримувати на шляху становлення європейської демократії.

Читайте також: "Окупанти – геть з моєї землі!": Донецьк рясніє проукраїнськими листівками

Миру та свободи українцям побажав глава німецького МЗС. Зігмар Габріель зазначив, що Києву вже багато чого вдалося досягти, однак необхідно і надалі реформувати країну.

"Ми з великим занепокоєнням стежили за Революцією Гідності на Майдані. Ми вітаємо той факт, що Україна взяла на себе зобов'язання щодо наших спільних європейських цінностей демократії, верховенства закону і свободи", – зазначив він.

Привітала Україну зі святом і президент Литви Даля Грібаускайте. Серед побажань: мир, економічне процвітання і, знову ж таки, наголос на реформах.

Вашій країні, виснаженій тривалою і складною боротьбою, щиро бажаю ніколи не втрачати почуття відповідальності за своїх людей, пильності і рішучості в подальшому дбайливому розвитку європейського способу життя і цінностей демократії, зміцнення безпеки і єдності,
– привітала вона.

А от колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен з нагоди дня Незалежності навіть записав відеозвернення до українців. У ньому зазначив, що Україна на Донбасі захищає не тільки свої кордони, а й загалом дбає про євроатлантичну безпеку.

Привітання надійшли і з далекого Китаю. Його лідер Сі Цзіньпін побажав українцям миру, процвітання та багатства. А от у сусідів, у Кремлі, де так часто полюбляють торочити про братні народи, мов води у рот набрали.

Читайте також: Військовий парад до Дня Незалежності: все, що залишилося поза кадром