Україна уже понад 100 днів повномасштабного вторгнення протистоїть російській навалі. Важливими елементами цього опору є економіка та банківська система. Це є важливим тилом для Збройних сил України та усіх силових структур, які боронять Україну на усіх можливих рівнях.

Україна – понад усе

Допомогти українській економіці та бізнесу вистояти та продовжити нормально функціонувати під силу кожному. Важливо, що для цього не потрібно ні володіти якимось великими капіталами чи отримувати надприбутки.

Одним із ключових моментів для цього сектору є безперервний потік коштів. Варто пам'ятати, що від стану економіки, яка витримала перший потужний удар, залежить й інвестиційний клімат, й простір для бізнесу, й "вага" гаманців звичайних громадян.

Саме тому у цей час варто звернути особливу увагу на національний банківський сектор. Річ у тому, що саме українські банки роблять акцент на підтримці економіки та бізнесу в Україні, на відміну від фінустанов з іноземним капіталом. Адже вони усвідомлюють важливість усіх вищеперерахованих факторів для успішного майбутнього нашої країни.

Очевидно, що впевненість у банку – це важливий фактор для кожного. Але банківський сектор України довів надзвичайну стійкість, адаптивність та результативність в умовах потужних викликів, продовживши ефективно працювати та співпрацювати на адекватних умовах з всіма від пересічних клієнтів до представників бізнесу.

Вчинки говорять самі за себе

Одним із банків, який відразу проявив активну патріотичну позицію, є державний "Укргазбанк". Для цього банк створив та почав втілювати в життя низку важливих програм та ініціатив. Головна ціль – підтримати економіку країни, бізнес та українців.

Державний банк не просто є потужним платником податків, але й допомагає захисникам України та їхнім сім'ям на різних рівнях. Далі використаємо мову фактів та цифр:

  • від початку повномасштабної війни "Укргазбанк" завчасно сплатив податок на прибуток до українського бюджету. Йдеться про суму у розмірі 2,55 мільярда гривень;
  • станом на середину квітня банк загалом перерахував на потреби захисників України 380 мільйонів гривень;
  • через "Укргазбанк" уже придбали військові облігації на 8 мільярдів гривень

Крім того, невдовзі банк планує запровадити можливість придбання військових облігацій, кошти від яких йдуть на потреби ЗСУ та стабілізацію фінансового сектору України, через мобільний застосунок "Дія". Тоді як у додатку "ЕКОбанк Онлайн" клієнти "Укргазбанку" мають можливість перераховувати кошти на рахунок фонду "Повернися живим", який займається лише забезпеченням захисників України всім необхідним.


Українці можуть придбати військові облігації / фото Міноборони

Створення нової України

Ще один важливий напрямок – це допомога відбудовую українських міст та населених пунктів, які постраждали від російських окупантів. Для цього у банку створили благодійний депозит "Відбудуємо міста разом" для усіх, хто прагне допомогти крок за кроком створювати нове обличчя нашої держави.

Наразі ця програма включає 40 міст та містечок, які зазнали найбільших ударів від росіян. Клієнти банку уже відкрили спеціальних депозитів на суму у понад 76 мільйонів гривень. Міста та населенні пункти, які зараз під тимчасовим контролем ворога, отримають допомогу відразу після звільнення.

До речі, державний Укргазбанк у воєнний час вже здійснив близько 30 угод торговельного фінансування задля забезпечення критичного імпорту викопного палива (газ, дизель, бензин) на суму майже 150 млн євро. Підтримку таким угодам банку традиційно надає Європейський банк реконструкції та розвитку (Лондон).

Що пропонує банк

"Укргазбанк" активно співпрацює з приватними та корпоративними клієнтами, а також представниками середнього та малого бізнесу у всіх регіонах України. Майже 95% акційного капіталу банку належить державі. Для фінустанови надзвичайно важлива довіра клієнтів. Кілька доказів цього:

  • станом на 1 червня 2022 портфель коштів на рахунках клієнтів малого та середнього бізнесу "Укргазбанку" збільшився з початку війни на 1,64 мільярда гривень.
  • на сьогодні цей показник перетнув позначку у 13 мільярдів гривень, сягнувши максимального для банку значення.
  • портфель нових коштів приватних клієнтів на рахунках банку з початку війни збільшився на 400 мільйонів гривень.

Проте для "Укргазбанку" важлива підтримка у вигляді фінансових активів та клієнтів для реалізації кількох важливих цілей. Перш за все йдеться про подальше фінансування економіки, особливо в період війни, а також намір зберегти наявний рівень ефективності, обсяги та темпи роботи. "Укргазбанк" першочергово робить акцент на важливості реальних внесків у нашу спільну перемогу.