Про це у своєму відеоблозі "Чесна політика" розповів народний депутат Сергій Лещенко.

Читайте також: Його інтереси простягаються набагато далі, – Лещенко про "черговий обман з боку Порошенка"

Він повідомив, що підприємство "Донецьксталь" належало проросійському олігарху Віктору Нусенкісу та родині колишнього генпрокурора часів Кучми Геннадія Васильєва. А після падіння Януковича активи "Донецьксталі" почав скуповувати Ахметов та його оточення – наприклад, депутат попередніх скликань Сергій Кий.


Макар Пасенюк – довірена особа Петра Порошенка "у делікатних справах"

"Борги "Донецьксталі" з величезною знижкою став купляти Макар Пасенюк, який вважається негласним казначеєм усіх схем Порошенка та кузнею кадрів довірених людей", – підкреслив нардеп.

А тепер, у серпні-вересні 2018 року, змовники зустрілися. Ахметов став повноправним власником групи "Донецьксталь", а Пасенюк, який є довіреною особою Порошенка у всіх делікатних справах, накопичив боргів "Донецьксталі" на сім з половиною мільярдів гривень, скуплених з величезними знижками,
– наголосив Лещенко.

І додав, що Ахметов погодився погасити за номіналом, тобто 100% усіх боргів, які накопичились у Пасенюка. "Той самий Ахметов, який перед цим на десятки мільярдів гривень збагатився, користуючись схемою "Роттердам+", – закцентував експерт.

Ахметов
"Готовність Ахметова розкидатися грошима викликала підозри про змову"

І підсумував: "Готовність Ахметова, який не звик розкидатися грошима, погасити стовідсоткову вартість зобов'язань, викликала підозри про змову. Адже очевидно, що погашати мільярди гривень Ахметов буде Порошенку, який просто доручив Пасенюку бути інструментом отримання грошей".

Про деталі цієї та інших схем взаємозбагачення Порошенка і Ахметова – дивіться у відео випуску "Чесної політики" Сергія Лещенка за 7 жовтня 2018