Автівки класу люкс, земля і маєтки, про які неможливо дізнатись, якщо це власність співробітників Служби безпеки України. Бо їхні декларації про майно та доходи недоступні для пересічного українця.

З офіційного відкритого реєстру декларацій можна дізнатися про все цінне майно, яким володіє мер, депутат, міністр чи навіть президент. Їхні електронні декларації доступні на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Але інформації про доходи і майно співробітників, а головне – публічного керівництва Служби безпеки України тут не знайти.

Читайте також: Справа про хабар не завадила судді претендувати на посаду у Верховному Суді – "Схеми"

При цьому голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що всі співробітники СБУ, як і міністри та депутати, подали електронні декларації.

Усі співробітники СБУ, які підпадають під електронне декларування, зробили таке декларування в електронному форматі,
– заявляв він.

Ось тільки ознайомитися з цими деклараціями неможливо. Чому? У відповіді на запит журналістам "Схем" Служба безпеки відповіла, що інформація про особовий склад СБУ становить державну таємницю і не може бути внесена до реєстру. Такого висновку дійшов експерт з питань таємниць – заступник голови Служби безпеки.

Читайте також: Яке елітне майно ховають вищі посадовці по "схемі" Порошенка

Інформація про особовий склад СБУ, яка повинна включатися до Єдиного державного реєстру декларацій… становить державну таємницю. Зазначене підтверджене рішенням державного експерта з питань таємниць – заступника голови Служби безпеки,
– йдеться в документі.

Дійсно, в СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і відповідний закон захищає відомості про їхню особу і про фінансування їхньої діяльності. Водночас керівництво Служби безпеки, очільники управлінь і працівники, що виконують адміністративні функції, не підпадають під цю категорію, впевнений співавтор закону "Про запобігання корупції" Віктор Чумак.

Не може бути закрита декларація голови, його заступників, керівників департаментів, керівників регіональних управлінь, обласних управлінь і таке інше, бо всі ці люди відомі, відомості про них є відкритими, вони призначаються відкритими указами, і тому не може становити жодної державної таємниці їхній майновий стан,
– розповів він.

Однак сама ж Служба безпеки і, зокрема, заступник голови СБУ – експерт з питань таємниць – вирішили інакше.