Колись Україна мала потужну алюмінієву галузь. Стратегічну галузь. Адже мати власний алюміній означає добряче економити на виробництві будматеріалів, електроніки, озброєння та навіть літаків. Ми мали всі шанси очолювати десятку світових лідерів із виробництва алюмінію. Натомість, сьогодні не маємо змоги використовувати навіть той, що виробляється в країні. Адже ще на початку 2000-х років всі профільні підприємства потрапили до рук російського олігарха Олега Дерипаски.

Читайте також: Як "Київміськбуд" отримує протизаконні дозволи і елітну землю за безцінь

Україна незворотньо втрачає алюмінієву галузь. Через злочинну недбалість злочинної влади зупинено єдиний в державі завод з виготовлення первинного алюмінію – Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат. А найпотужніший на теренах СНД Миколаєвський завод із виготовлення глинозему – напівфабрикату для виготовлення алюмінію – перебуває під контролем російського товстосума Дерипаски.

Його корпорація "Русал" на початку 2000-х купила в України контрольні пакети акцій Миколаєвського глиноземного заводу та Запорізького алюмінієвого комбінату. Під час приватизації росіяни взяли на себе зобов'язання модернізувати "ЗАлК" власним коштом, але не зробили нічого, довівши підприємство до зупинки. Через невиконання зобов'язань наша держава повернула комбінат через суд. Натомість Миколаєвський глиноземний завод працює на вповну потужність. Однак, не на користь України.

Хто дозволяє функціонувати заводу агресора в тилу – дивіться у розслідуванні.