Про це розповів у своєму відеоблозі "Безумный мир" політичний оглядач Іван Яковина.

Читайте також: Готівковий курс валют 2 жовтня: євро стрімко падає

За словами Яковини, у самій Італії відразу на 6% впали акції двох головних банків, біржовий індекс обвалився на 3%, банківський на шість, підвищилася вартість позикових грошей.

Причина всього цього – проект бюджету на 2019 рік, представлений італійським урядом. Головна його ідея – це боротьба з бідністю. Але гроші на її реалізацію планується брати в борг або навіть друкувати. Ці кошти підуть на збільшення пенсій і різних допомог, на виплату безумовного базового доходу і на інші соціальні потреби,
– сказав політичний оглядач.

Як зазначив експерт, уряд Італії збирається таким чином влити в свою економіку величезний обсяг нових грошей, щоб врятувати Італію. "Логіка така: у людей буде більше вільних євро, вони понесуть ці євро в ресторани і магазини. Таким чином і місцевий бізнес отримає підтримку. Він почне рости і платити більше податків. Уряду вже не доведеться позичати або друкувати гроші, воно зможе почати віддавати старі борги", – відповів Яковина.

і додав, що італійський вірус може моментально поширитися по всій Європі. А якщо важка хвороба вразить європейську економіку, то і світовій доведеться дуже непросто. Все-таки Європа – 15% загальносвітового ВВП.

Відео повного випуску відеоблогу "Безумный мир" з Іваном Яковиною за 3 жовтня