Його назвали на честь океанографічного дослідницького судна. Перший політ човник здійснив у жовтні 1985 року. Тоді шатл виконував важливу секретну місію для міністерства оборони США.

Загалом Атлантіс здійснив 33 польоти на орбіту та назад. Спершу човник возив космонавтів на станцію Мир. Коли її затопили в океані, Атлантіс переправляв персонал та корисний вантаж на МКС. Також шатл використовували для обслуговування телескопу Хаббл.

Загальна відстань, яку пролетів Атлантіс за час своєї експлуатації – 203 мільйони кілометрів. Це те саме, що 525 разів пролетіти від Землі до Місяця. Також шатл встиг "засвітитися" аж у трьох голівудських фільмах. Найвідоміша роль Атлантіса у стрічці-катастрофі Армагедон з Брюсом Віллісом.

В свій останній політ Атлантіс відвіз чотирьох космонавтів до МКС. Причин для згортання програми шатлів було багато. Головна з яких – надмірні витрати на експулатацію. Адже лише один політ Атлантіса на МКС та назад вартував 450 мільйонів доларів. А бюджет НАСА стрімко танув через економічну кризу.

Повернувшись на землю, Атлантіс став експонатом Космічного центру Кеннеді у штаті Флорида.