Хоч велика війна триває уже понад рік, однак для мільйонів людей бодай згадка про неї є тригером, що змушує відчувати занепокоєння та тривогу. Власне, через страх пані Ольга Михайлівна, які прожила понад 74 роки на цьому світі, не виходить на вулицю від липня 2022 року.

Дивіться також Доленосний вибір Китаю та чи надовго вистачить зброї США: що про Україну пишуть західні ЗМІ

Самотнє життя в київській багатоповерхівці

Як не дивно, боїться літня жінка, скажімо, застрягти в ліфті, якщо вимкнеться електрика. Це може трапитися в будь-яку мить. Також відомо, що пані Ольга була декілька місяців біженкою на території Молдови після початку повномасштабної війни, але влітку наважилась повернутися додому.

Кошмар. Це просто кошмар… Моя мама українка, з батьком познайомилася в Берліні. Він був росіянином із Челябінська, пішов із Червоною Армією до Берліна. Маму вивезли на роботу до Німеччини, їй було чи 17, чи 18 років. Я не пережив Другу світову війну, але пережив її наслідки,
– згадувала жінка в інтерв'ю.

Разом з тим вона зазначила, що коли почалася велика війна в Україні, повсюди літали ракети. Також ймовірно, саме на її очах, просто-таки загорівся будинок.

Сиджу тут, на балконі, і думаю — якщо померти, то хочу миттєвої смерті, якщо мати поранення, то щоб воно було маленьке. І туди-сюди летять ракети. Але я нічого не боюся. Я навіть стріляла з рушниць. Я подзвонила у військкомат і попросила дати мені рушницю,
– сказала Ольга Михайлівна.

Історії з передової від Наєва

До цієї теми згадаємо недавній матеріал, у якому йдеться про генерала-лейтенанта Наєва, який є командувачем Об'єднаних Сил ЗСУ. Військовий розповів, зокрема, про те, що наприкінці травня 2022 року 14-та окрема механізована бригада отримала завдання щодо оборони смуги поблизу Берестового.

Тоді українським солдатам вдалось зайняти населений пункт на 14 годин раніше, і це дало фантастичний результат – вони встигли підготувати оборону та контролювати усі панівні висоти. А коли російські окупанти почали штурмувати Берестове, їм не вдалося досягнути жодного результату.