Там кажуть, що припинили надсилати ці листи більше року тому, адже такі дії не мали законних підстав.

“Ми під час нагляду за дорожнім рухом не використовуємо спеціальні засоби фото-, відеофіксації чи інші спеціальні прилади в автоматичному, так званому, режимі без обов'язкової зупинки транспортного засобу”, - заявив заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков.

У ДАІ запевняють, без ознайомлення з подробицями порушення та надання водію можливості надати пояснення - протокол інспектори не складають. Водночас камери, розвішані містами, належать управлінням автошляхів і фіксують лише інтенсивність руху, переконують даішники. Втім, в Державтоінспекції не виключають повернення до штрафів без складання протоколів. Втім лише після того, як таку процедуру чітко пропишуть законодавці. Також у ДАІ зауважують, що водій має право фіксувати складання протоколу, якщо зйомка не заважає роботі інспектора.

“Коли деякі водії фіксують або за допомогою відеокамери, або мобільного телефону записують дії співробітника ДАІ, на сьогоднішній день я не бачу підстав говорити про те, що ця особа це робить незаконно”, - додав Резніков.

Зауважимо, нині ДАІ використовує близько півтори тисячі приладів фіксації порушень, зокрема, майже 400 вимірювачів швидкості “Візир” та 1 - TruCAM. Решта приладів, зазначають у Державтоінспекції, не мають функції фото-, відеозйомки.