Так прокоментував призначення Валерія Хорошковського главою Мінфіну екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

"Я особисто знаю пана Хорошковського, коли я працював міністром економіки, мені доводилося спілкуватися з ним як з головою Державної митної служби ... На це призначення потрібно дивитися з двох сторін: в першу чергу з прагматичної сторони - призначення на посаду міністра фінансів людини, яка має значний досвід бізнес-і адміністративної діяльності, крім того, людину фінансово незалежну. І людину, яка може не маневрувати між різними політичними силами, у тому числі в самій Партії регіонів, тому я вважаю, що це - позитивний крок", - сказав Данилишин.

На його думку, наступний адміністративний крок Хорошковського буде об'єднання чи тісна координація через Державну митну службу і Державну податкову адміністрацію.

"Друге. Якщо дивитися на політичну сторону призначення Валерія Івановича Хорошковського міністром фінансів, тобто на блок, який буде визначати економічну політику України, то тут я б подивився трохи ширше, можливо, як на зміну деякої конфігурації в урядових політичних колах, а можливо, і на зміну всього балансу владної політичної еліти України. Це неоднозначна фігура, яка змінює функціональні особливості влади між різними групами впливу в партії влади, і політик, який здатний сформувати навколо себе потенціал для майбутніх політичних дій", - говорить Данилишин.

Нагадаємо, 18 січня Президент України Віктор Янукович призначив екс-голову СБУ Валерія Хорошковського міністром фінансів України.