Перелік претендентів на конкурс багато розповість про перспективи реалізації всієї реформи. Про це в ефірі сказав один з претендентів на посаду керівника БЕБ, ексміністр фінансів та екссекретар Ради нацбезпеки Олександр Данилюк.

Зверніть увагу Ексміністр фінансів Данилюк претендує на посаду глави Бюро економічної безпеки

"Я вважаю, що ризик понад 90%, що, на жаль, країна отримає ще один каральний орган. Тому за це варто боротися, щоб це не дати зробити", – наголосив Данилюк.

Данилюк: Якщо буде ефективний БЕБ – виграють українці

За його словами, він вірить, – якщо буде ефективний БЕБ, то виграють усі українці. Тому що без ефективної боротьби з економічними злочинами не може розвиватися економіка.

Важливий елемент – не тільки про ефективність боротьби з відповідними злочинами, а й припинення тиску на бізнес. Наразі, як зауважив ексміністр фінансів, такий тиск здійснює Служба безпеки України, Нацполіція, Податкова міліція.

Тому реформа передбачає зокрема, що ці 3 органи припинять тиснути на бізнес. І питання тільки в тому, чи тиснитиме на бізнес БЕБ,
– зауважив Данилюк.

Він відзначив, що вони не робитимуть це, якщо у БЕБ з'являться чесні, порядні люди. "А чесні порядні люди не прийдуть в БЕБ, якщо там буде контрольований слабкий керівник, який їх не захищатиме", – додав Данилюк.

Данилюк розповів про вплив СБУ на БЕБ: дивіться відео

Що відомо про Бюро економічної безпеки: коротко

  • Створити Бюро економічної безпеки вирішили ще у січні 2021 року. Відповідний орган розслідуватиме економічні злочини.
  • В березні Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо створення БЕБ. Також утворення органу підтримав і уряд.
  • Напередодні завершився термін подачі документів на конкурсний відбір очільника Бюро економічної безпеки.