Про те, як добратись до мальовничих пам'яток Львівщини – читайте у матеріалі 24 каналу.

550 метрів над рівнем моря

Як доїхати до водоспаду Кам'янка

Аби побачити водоспад Кам'янка, зі Львова треба дістатися до села Дубина Сколівського району. Це близько 100 кілометрів. Далі кілька кілометрів можна пройти пішки, а можна і проїхати, адже дорога навряд чи потішить водія.

Цікаво Де в Карпатах покататися на підйомниках: умови і ціни

Про наближення до водоспаду сповістить міні-ярмарок з наїдками і ароматний дим від шашликів. Тут пропонують ласощі на будь-який смак: смачне варення з шишок, яке допомагає від кашлю та бронхіту, горішки в меді різного виду, сухофрукти, варення з грецького горіха.

Особливість водоспаду

Геологічна пам'ятка розташована 550 метрів над рівнем моря. Водоспад утворився у розломі гірського хребта. Каскад заввишки 7 метрів поділений на 2 частини: повноводнішу вищу і мережану нижчу. Особливість цього водоспаду в тому, що у Кам'янці відслонюються потужні товщі пісковиків, перешаровані аргілітами.

Гостям, які люблять екстрим, пропонують промчати 100 метрів над гірською річкою на зіп-лайні.

Водоспад Кам'янка
Водоспад Кам'янка / Фото з сайту Karpaty.info

Подорож до Мертвого озера

Як доїхати до Журавлиної пам'ятки

Якщо пройти кількасот метрів уздовж річки від водоспаду, зліва можна побачити вказівник до Журавлиного озера. Через 350 метрів кам'янистого підйому буде озеро.

Чим вражає

Водойма має в народі містичну назву Мертве. Його так назвали, бо у воді, начебто, нічого не водиться, адже вона насичена сірководнем. Попри це, дрібну рибу все ж можна побачити.

Озеро розміщене у заболоченій місцевості, тому біля водойми ростуть різні рідкісні рослини, наприклад, болотна журавлина, звідки й друга назва озера – Журавлине.

Журавлине озеро
Журавлине озеро / Фото з сайту Karpaty.info

Для тих, в кого залишаються сили, можна продовжити подорож на гори Ключ або Лопату. Місцева природа приваблює туристів зі всієї України. Дехто повертається по декілька разів і рекомендує друзям.