Народився убивця Бандери на Львівщині у селі Борщовичі 1931 року. Є 2 версії про те, як саме Сташинський став співпрацювати з держбезпекою. Згідно з першою, чоловіка шантажували через участь в ОУН-УПА його родини. Інша геть банальна — його впіймали без квитка у транспорті.

Співпраця з КДБ закинула Сташинського аж в Німеччину. Перше вагоме завдання — вбивство одного з лідерів ОУН Льва Ребета у Мюнхені. Сташинський випорснув зі спеціального пістолета в лице українського патріота синильну кислоту. Судмедексперти навіть не визначили смерть як навмисне вбивство.

За тим самим сценарієм Сташинський убив й Степана Бандеру.

Після виконаного завдання Сташинський прибув до Москви. Убивця й міг і досі бути інкогніто. Якби не історія кохання. КДБ не дозволило спецагенту поїхати в Німеччину до коханої Інґе Поль та новонародженого сина.

Втім, за декілька місяців дитина померла. На похорон Сташинського відпустили. Перед похованням він з дружиною вислизнув з поля зору агентів КДБ та втік у Західну Німеччину. Там Сташинський здався правосуддю та зізнався у злочинах.

Після вироку доля убивці Бандери невідома. Одні кажуть, що його таємно доправили у ПАР, інші — що він співпрацював з американськими спецслужбами безпосередньо у США. Зрештою, невідомо, чи мертвий Богдан Сташинський чи ще й досі живий.