Про корупційний скандал в Кабміні

Сікора: завдання держфінінспекції – виявити збитки. А збитки можуть бути як умисні, так і ні. Можуть бути скоєні індивідуально, а можуть групою осіб. Ці моменти мають довести правоохоронна і судова системи. Вони мають довести склад злочину і покарати винних.

Лещенко: сенсу створювати робочу групу не було, тому що це ніякий орган. Є слідча комісія – це більш серйозний орган. Вона має повноваження працювати з правоохоронними органами. Але через ініціативу "Народного фронту" слідча комісія була заблокована. Я можу пояснити це тільки тим, що вони злякались, тому що частина діяльності стосується уряду Яценюка.

Чи буде створено слідчу комісію

Лещенко: не буде, тому що "Народний фронт" блокуватиме цю ініціативу. Яценюк виходить сухим з води тому що в нього є фракція, яка заблокувала цю ініціативу. Цей корупційний скандал зійшов на нівець і не матиме наслідків через те, що "Народний фронт" заблокував ініціативу. Корупцію можна прикривати, але вона вилізе в іншому місці. Наприклад депутат від "Народного фронту" Мартиненко вже декілька років під слідством у Швейцарії, арештовано 10 млн франків на рахунку, слідчі кличуть його у Швейцарію приїхати дати свідчення. Він на всі закиди відповідає що це "рука Кремля". Так само робить і Яценюк.

Сікора: якщо ми хочемо, щоб змінилось ставлення людей до влади, ми маємо чітко показувати, що за корупцію є невідворотність покарання. І відповідно якщо цього немає, то логічно що в нормальній країні рейтинг прем’єра мав би впасти. Це питання політичної культури і ставлення до таких звинувачень.

Чи є що розслідувати в цьому Кабміні

Сікора: я думаю, що розслідувати є що і які будуть результати розслідування – це буде свідченням того, чи є бажання, політична воля у влади реагувати на реальні сигнали, які свідчать про зловживання. Або їх немає і тоді ми будемо створювати робочі групи і комісії, або буде невідворотність покарання.

Лещенко: тут немає альтернативного шляху розвитку, якщо корупція є, її відчуває кожен громадянин. В нинішньому Кабміні є корупція і вона є в президентській гілці влади і в судовій.