Згідно із пропозицією Президента, виключається норма, якою вводилася нульова ставка оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення у митному режимі експорту зернових і технічних культур.

"За чинним податковим законодавством вітчизняні сільськогосподарські виробники не платять до державного бюджету нараховані суми податку на додану вартість, а акумулюють їх на спецрахунках для подальшого використання в своїх господарських цілях. Тому в разі оподаткування за нульовою ставкою ПДВ зазначених експортних операцій бюджетне відшкодування сум ПДВ фактично буде здійснюватися за рахунок інших платників, які в кінцевому підсумку призведе до розбалансування державного бюджету", - йдеться в пропозиціях Президента.

Нагадаємо парламент 20 жовтня прийняв проект закону, згідно з яким скасовувався ПДВ на експорт зерна. Закон вступає в силу з 1 січня 2012 р.

Відзначимо, за оцінками Міністерства аграрної політики і продовольства, урожай зернових культур в Україні цього року складе у чистому обсязі близько 50 мільйонів тонн. З них співвідношення продовольчого і фуражного зерна складе 60/40. Враховуючи внутрішні потреби споживання і потреби стабілізаційного державного аграрного фонду, до експорту може бути представлено 24-25 мільйонів тонн.