Меншість своєї кандидатури не вносила, втім і провладної не підтримує. Зокрема, опозицію обурило, що минулого тижня Валерія Лутковська закликала Європейський суд не розглядати справу Луценка проти України.

“Незважаючи на те, що Ніна Карпачова, як омбудсмен, записала, що під час судового і досудового слідства у справі Луценка були грубо порушені його права на свободу, пані Лутковська сказала: "Правління просить суд постановити, що не било порушень по справі Луценка"”, - каже народний депутат, НУ-НС Юрій Кармазін.

“Для розгляду справи в Європейському суді потрібно дві позиції. Без позиції держави справа не може розглядатися. Я її представила, бо була на відповідній посаді”, - сказала кандидат на посаду Уповноваженого ВР з прав людини Валерія Лутковська.

Є питання в опозиції і до декларації про доходи Лутковської, в якій та начебто не все сказала.

“По Вашій декларації не вказані, зокрема, доходи з продажу автомобілів. Не відображені доходи по дивідендах”, - зауважив народний депутат, “БЮТ-Батьківщина” Віктор Таран.

“Я не розумію про що йдеться. Тому що протягом року, і я можу це довести, я не займалася продажем автотранспорту і не мала жодних дивідендів, бо в мене не було вкладень”, - сказала кандидат на посаду Уповноваженого ВР з прав людини Валерія Лутковська.

За словами правозахисника і колишнього кандидата в омбудсмени Євгена Захарова, вибори Уповноваженого з прав людини заполітизовані. Оскільки опозиція взагалі самоусунулася від голосування за кандидата на цю посаду і навіть не висувала свого представника - альтернативу Валерії Лутковській. А тому омбудсменом і надалі буде представник влади, а не громадськості.

“Вона енергійний, сумлінний і компетентний державний чиновник, і серед державних службовців я кращої кандидатури не бачу, я все одно вважаю, що було б краще, щоб на цій посаді був представник громадянського сектора, а не державний чиновник, але якщо наша влада не досягає такого рівня, щоб це зрозуміти та усвідомити, то серед державних чиновників ця кандидатура найкраща”, - сказав правозахисник Євген Захаров.

Опозиція просила спікера Володимира Литвина зняти кандидатуру Валерії Лутковської, втім, голова парламенту порушень в документах кандидата в омбудсмени не побачив.