Позбутися і одного, і другого можна за допомогою "детоксу" - програми очищення організму. Окрім того, що це модно, це ще й корисно для організму. Детокс сприяє нормалізації обміну речовин та очищення усіх систем організму. Головне завдання процедури - позбутися токсинів, які накопичились в організмі.

За порадою дієтологів, під час детоксу необхідно вживати побільше води, можна з додаванням соку лимона. Вода "будить" головних чистильників організму - кишечник, печінку і нирки.

Очистити організм від шлаків неможливо, не обмеживши вживання деяких продуктів. Варто на цей період виключити алкоголь, м'ясо, молочні продукти, випічку, цукор, смажені страви... Так би мовити "дати відпустку" нашим природним детоксикаторам.

Основу раціону мають складати свіжі фрукти, овочі, і трохи білої риби. Під час детоксикації варто організувати похід у сауну чи лазню. У парній токсини активно виводяться через пори, поліпшується кровообіг та робота внутрішніх органів.

Звіробій
Звіробій здавна називали "травою від 99 недуг". У народі говорили "як не можна спекти хліба без борошна, так і не вилікувати людину без звіробою".

І дійсно, звіробій надзвичайно цінна лікарська рослина, що має протизапальну, протимікробну і заспокійливу дію.

Звіробій застосовується у вигляді відварів, настоїв, при гострих і хронічних недугах майже усіх органів і систем. Однак, тут слід бути обережним, адже звіробій має сильну терапевтичну дію. У деяких країнах звіробій видають лише за рецептом.

Справа у тому, що звіробій може вступати у реакцію з іншими медикаментами. Зокрема, не варто рослину змішувати з імунодепресантами, снодійним, контрацептивами.

"Останнім часом ми фіксуємо чимало небажаним реакцій інших ліків зі звіробоєм. Звіробій може також вступати у реакцією з деякими лікам від астми, заспокійливим, антидепресантами. Ефект тоді виходить подвійним, і може настати так званий серотоніновий сидром, що є дуже небезпечним", - каже директор дослідження небажаних реакцій ліків Ґералдін Мозис.

Звіробій містить біологічно активні речовини. Рослина може допомогти вилікуватись від алкоголізму, і навіть синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю. Однак, на час лікування варто бути пильним - можна натрапити на компоненти звіробою і у повсякденній їжі, адже звіробій широко використовують у харчової у промисловості.