Пряма трансляція на
Останні випуски

Дейнега розповів, як до України привозять контрабанду

- Читать новость на русском
Віталій Дейнега
Віталій Дейнега / apostrophe.ua

Для того, щоб доправити товари з України на окуповані території Донбасу, терористи використовують місцеве населення. Окрім цього, загалом для контрабанди діють дві великі схеми.

Про це в прямому ефірі 24 Каналу повідомив волонтер, засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега.

За словами волонтера, наразі активно діють дві схеми контрабанди – фіктивний експорт і перерваний транзит.

Читайте також: Війна проти "човників": податківці придумали, як боротись з контрабандою на кордоні

"Ми їх об'єднали в одну групу, бо вони схожі. Перерваний транзит – це схема, за якою до нас завозилась контрабанда вже давно. Умовно кажучи, машина з Італії везе меблі, сири, що завгодно. Вона опломбована, оскільки їде через Україну транзитом. Машина приїжджає до Києва, де знімають пломби та розвантажують її. Водночас наповнюють фуру горілкою, українським сиром, чим завгодно. Закривається акуратно пломбочка. Машина виїжджає з України і, наприклад, їде в Грузію", – розповів Віталій Дейнега.

Перебуваючи в Росії замовник товару пише відмову, що її начебто на місці призначення не потребують, тому фура повертається в Україну, однак в'їзд робить з окупованої частини Донбасу. Таким чином здійснюється контрабанда з Європи до України та з держави в "ЛДНР".

Віталій Дейнега додав, що наразі діє угода про спільну транзитну процедуру. Відтак Володимир Гройсман анонсував, що має намір поставити сканери фур на митниці. Волонтер запевнив, що ініціюватиме розгляд питання, щоб такі ж пристрої встановили на КПВВ з окупованим Донбасом.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі