Роботу пропонують дітям від 12 років

Знайти можливі варіанти без проблем можна в інтернеті: тут пропонують роботу дітям від 12 років. Використання дитячої праці в Україні карається законом, втім на такі резюме та потенційних роботодавців правоохоронці не реагують.

Що стосується сайту тін-джобс.ком.юей, де діти шукають роботу, а роботодавці відповідно пропонують працевлаштування, ....головним управлінням міністерства внутрішніх справ України в Києві проводиться перевірка згідно законодавства. ...Слід зауважити, що на сьогоднішній день відсутня законодавча визначеність та дієва практика блокування ресурсів глобальної мережі Інтернет, — коментують у міліції.

На сайті, де пропонують вакансії дітям, немає жодних даних про модераторів або власників ресурсу. Діти та роботодавці можуть самостійно створювати оголошення. На сторінці порталу у соцмережі "Вконтакті" зареєстровано понад 18 тисяч учасників.

Втім часто роботодавці, які розміщують оголошення на сайті, пропонують одинадцятирічним працевлаштуватися вантажниками. І без жодних угод та гарантій.

Софонії Криницькій 12 років, вона теж вирішила знайти роботу через сайт. В резюме вказала, що готова у вільний від навчання час доглядати за дітьми, роздавати листівки, вигулювати собак. Розраховує на зарплату від 50 до 120 гривень на день.

14-річний Микола Чепіга мріє стати кухарем, або телеоператором, але поки що працює рекламним агентом в мережі. За рік такої роботи у нього з`явилися постійні клієнти як в Україні, так і за кордоном.

Я працюю сам на себе вдома в Інтернеті і заробляю. Тобто я просуваю сайт і займаюся просуванням в соцмережах, залучаю людей в групи, займаюся набивкою "лайків". У такому плані. Ну в середньому десь від 500 доларів заробляю,
— каже Микола.


Популярні вакансії "збери людей на акцію"

На трудовому дитячому порталі крім іншого популярні вакансії на кшталт "збери людей на акцію". За таку роботу залюбки беруться підлітки. Резюме та фото 12—16 річних дівчат на сайті скидаються на приманку для збоченців. Тим більше, що потенційні малолітні працівники часто не уявляють, які саме навички можуть запропонувати на ринку праці.

Законним шляхом освоїти дитячий ринок праці вирішив підприємець Андрій Пушкар. Він запускає бізнес проект для підлітків, набиратиме їх на роботу за десятьма спеціальностями. Учасників шукав два роки.

З початку року за підсумками перевірок Держінспекції праці в Україні 800 дітей працювали у понад 400 роботодавців. Чи не на кожного з них склали приписи.


Українське законодавство потребує оновлення

У 2004-ому році Україна ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці, яка передбачає, зокрема, проведення раптових перевірок на підприємствах, які б дозволили фіксувати порушення щодо працівників. Але українське законодавство досі не оновлено у відповідності до міжнародного документу.

Унеможливлюється проведення раптової перевірки. Це як один із основних моментів, необхідних для виявлення нелегальної праці. Тому що роботодавець, знаючи, що через 10 днів до нього прийде перевіряючий, відповідно вживатиме всіх можливих заходів щодо уникнення зустрічі дітей, які нелегально працюють, з державним інспектором праці”,
— каже Ігор Дегнера, управління правового забезпечення Держінспекції праці.

Крім того, в Україні працює застаріла законодавча база, — каже юрист Ганна Воєводова. Адже трудовому Кодексу, який сьогодні діє вже понад 40 років.

Проект нового документу у парламенті не можуть ухвалити вже 6 років.